Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Kripto Piyasası Düşüşte

9 Mayıs 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

9 Mayıs 2024 17:22

Güncellenme: 9 Mayıs 2024 18:45

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

Kripto piyasasının hafta boyunca devam eden aşağı yönlü hareketini sürdürmesiyle bitcoin (BTC) 61.000 doların altına düştü. Ether (ETH) de aynı zaman aralığında %3,6 düşüş kaydetti. Bitcoin Cash (BCH) ve Solana (SOL), %7'den fazla değer kaybederek CoinDesk 20 Endeksi’nin en kötü performans gösterenleri oldu. K33 Research analisti Velte Lunde, kripto borsası Gemini'nin Earn programı kapsamında 11 milyar doların bitcoin olarak dağıtılacağı konusuna dikkat çekti. Lunde, "Piyasa önümüzdeki aylarda FUD esintileri görebilir" dedi.


VanEck’in yan kuruluşu MarketVector, en iyi altı memecoin’in performansına dayalı bir endeks başlattı. MEMECOIN sembolü altında işlem gören MarketVector Meme Coin Endeksi yıllık bazda %195 arttı. CD20 ise aynı dönemde %97 artış gösterdi. CoinGecko'ya göre MEMECOIN, 51 milyar dolarlık toplam meme coin piyasasının yaklaşık 47 milyar dolarını oluşturan Dogecoin, Shiba Inu, Pepe, dogwifhat, Floki Inu ve BONK'u takip ediyor. Her ne kadar kripto para piyasasının “ciddiyetsiz” tarafını temsil etseler de, bazı yorumcular memecoin'lerin Solana'daki düşük ücretler nedeniyle yatırımcıların potansiyel olarak büyük kârlar sağlaması nedeniyle etkileyici olduklarına inanıyor.


ABD Başkanı Joe Biden'ın adının yanlış yazılmasına gönderme yapan şaka amaçlı kripto para birimi olan Jeo Boden (BODEN), Biden’ın Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump'ın konuyla alakalı bir soru yanıtlamasının ardından %25 oranında yükseldi. Emlak kralı, realite TV yıldızı ve lider popülist, adını taşıyan dijital koleksiyonun sahipleri için Trump Cards NFT Galasına ev sahipliği yaptı. Yüzlerce kişi Palm Beach, Florida'daki Mar-a-Lago tatil beldesine yalnızca bu etkinlik için geldi. Trump, spontane gelişen soru-cevap etkinliği sırasında bir katılımcının kendisine BODEN'i anlatıp 240 milyon dolarlık piyasa değerine sahip olduğunu söylemesinin ardından, "Bu iş hiç hoşuma gitmedi" dedi. Trump'ın başkanlık kampanyası şu anda kripto para cinsinden bağışları kabul etmiyor ancak kendisi, etkinlik sırasında buna açık olduğunu dile getirdi.


Günün Grafiği


  • Tablo, bitcoin ve ether’in başlıca hisse senedi endeksleri, dolar endeksi ve VIX endeksi ile korelasyonunu gösteriyor.

  • Korelasyonun neredeyse sıfıra düşmesi, iki kripto para biriminin de piyasadan ayrıştığı anlamına geliyor.

  • Korelasyonun azalmasıyla birlikte portföy volatilitesini azaltmak isteyen makro trader’ların BTC ve ETH ilgisi artabilir.

Daha Fazla Oku

    güne bakışDonald Trumpkripto piyasasımemecoinvaneck

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk