Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

'Boden' Memecoin’i Trump'ın Esprilerinden Sonra Yükseldi

Eski ABD Başkanı Donald Trump, rakibi Joe Biden ile alay eden token hakkında "Bu iş hiç hoşuma gitmedi" dedi.

9 Mayıs 2024 09:25

Güncellenme: 9 Mayıs 2024 10:00

“Reklamın iyisi kötüsü yoktur” deyişi memecoin’ler için de geçerli gözüküyor. Hatta inanılmaz basit olsa bile.


ABD Başkanı Joe Biden'ın adının yanlış yazılmasına gönderme yapan şaka amaçlı kripto para birimi olan Jeo Boden (BODEN), Biden’ın Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump'ın konuyla alakalı bir soru yanıtlamasının ardından %25 oranında yükseldi.


Emlak kralı, realite TV yıldızı ve lider popülist, adını taşıyan dijital koleksiyonun sahipleri için Trump Cards NFT Galasına ev sahipliği yaptı. Yüzlerce kişi Palm Beach, Florida'daki Mar-a-Lago tatil beldesine yalnızca bu etkinlik için geldi.


Trump, spontane gelişen soru-cevap etkinliği sırasında bir katılımcının kendisine BODEN'i anlatıp 240 milyon dolarlık piyasa değerine sahip olduğunu söylemesinin ardından, "Bu iş hiç hoşuma gitmedi" dedi.


0,42 dolarda zirve yapan BODEN, haberin yazılması sırasında 0,40 dolardan işlem görüyor, bu da Trump yorum yapmadan önceki seviyelerden %15 daha yüksek.


Kripto bağışları

Trump'ın başkanlık kampanyası şu anda kripto para cinsinden bağışları kabul etmiyor ancak kendisi, etkinlik sırasında buna açık olduğunu dile getirdi.


GOP adayının "Kripto yoluyla bağış yapabilir miyiz?" sorusuna “Şu anda yapamıyorsanız bile en yakın zamanda yapabileceğinizden şüpheniz olmasın” dedi.


Etkinliğe rağmen kripto tabanlı tahmin piyasası platformu Polymarket'ta yer alan "Trump temmuz ayına kadar $BODEN'dan bahsedecek mi?" sözleşmesindeki işlemler yatay seyretti çünkü sözleşmenin gerekliliklerinde “spesifik olarak BODEN kelimesinin kullanılması” yer alıyor.


Daha Fazla Oku

    bodenmemecoinDonald TrumpJoe Biden

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk