Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Kripto Cumhuriyetçi Adayların Gündeminde

7 Aralık 2023 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

7 Aralık 2023 17:02

Güncellenme: 7 Aralık 2023 18:10

Güncel Fiyatlar
Öne Çıkanlar

Çarşamba akşamı Alabama’da düzenlenen Cumhuriyetçi başkanlık müzakerelerinde Vivek Ramaswamy'nin kripto politikası tartışıldı. 


Ramaswamy'ye yöneltilen soru, yakın zamanda kara para aklama yasalarını çiğnemekle suçlanan eski Binance CEO'su Changpeng "CZ" Zhao'nun suçunu kabul etmesiyle alakalıydı. Ramaswamy, çoğu kripto para biriminin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) yetkisi dışında emtia olarak ele alınmasını savunuyor. Aynı zamanda kripto endüstrisindeki düzenlemeleri gevşetme planını tanıtıyor. "SEC başkanı Gary Gensler'ın ether’in (ETH) düzenlenmiş bir menkul kıymet olup olmadığını Kongre önünde bile doğrulayamaması utanç verici bir şey" diyen başkan adayı, şöyle devam ediyor: “Tüm bunlar, idari devletin çok ileri gittiğinin bir başka örneği.”Solana'nın kurucusu Anatoly Yakovenko, Laura Shin'in Unchained podcast'inde, Solana'nın Saga Phone'unun hayal kırıklığı yaratan satışlar ve değişen pazar dinamikleri nedeniyle belirsiz bir geleceğe sahip olduğunu söyledi. 


"Bir iPhone kullanıcısının çok daha ucuz bir sürüm olan akıllı cüzdanları ikincil bir cihaz olarak kullanıp kullanmayacağına karar vermeliyiz” diyen Yakovenko, telefonun başarısını belirleyecek olan sihirli rakamın 50 bin olduğunu belirtti. Solana Saga telefonunu birincil cihaz olarak kullanmadığını da söyledi. "Bununla iPhone'um arasında geçiş yapıyorum çünkü çok fazla iş uygulamam, eşyam ve bağlantım var. “Saga Phone benim NFT telefonum.”On-chain veri firması CryptoQuant, bugün yayımladığı raporda erken dönem bir madencinin 4 Aralık’ta 1,000’den fazla bitcoin’i trading platformlarına aktardığını paylaştı. 


Bu token’lar en son 13 yıl önce Ağustos ve Kasım 2010 tarihlerinde taşınmış, tahmini toplam maliyeti 100 dolar olan blok ödüllerinden çıkarılmışlardı. Bu varlıklar, mevcut fiyatlarla 40 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. Varlıkların ait olduğu Satoshi dönemi ise bitcoin geliştiricisi Satoshi Nakamoto'nun 2009'un sonlarından 2011'e kadar çevrimiçi forumlarda aktif olduğu dönemi ifade ediyor.Günün Grafiği


  • Grafik, kümülatif hacim deltasını (CVD) gösteriyor. CVD, piyasadaki alım ve satım baskısı arasındaki işlem hacimlerinin farkını hesaplamayla elde ediliyor.

  • Son yedi gündür BTC, XMR ve ETH hariç işlem hacmi büyük birçok token’ın CVD’si düşüyor. Bu da net sermaye çıkışlarının veya satıcıların alıcıları geride bıraktığının göstergesi.

  • Kaynak: Velo Data

Daha Fazla Oku

    güne bakışbtcBitcoinkripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk