Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Solana Saga Phone’un Geleceği Belirsiz

Yakovenko, Laura Shin ile yaptığı röportajda Solana telefonunun gelişimini sürdürmek adına 25-50 bin kullanıcıya ulaşmanın önemini vurguladı.

7 Aralık 2023 13:24

Güncellenme: 7 Aralık 2023 15:16

Solana'nın kurucusu Anatoly Yakovenko, Laura Shin'in Unchained podcast'inde, Solana'nın Saga Phone'unun hayal kırıklığı yaratan satışlar ve değişen pazar dinamikleri nedeniyle belirsiz bir geleceğe sahip olduğunu söyledi.


"Bir iPhone kullanıcısının çok daha ucuz bir sürüm olan akıllı cüzdanları ikincil bir cihaz olarak kullanıp kullanmayacağına karar vermeliyiz” diyen Yakovenko, telefonun başarısını belirleyecek olan sihirli rakamın 50 bin olduğunu belirtti.


“Bence 25 ila 50 bin kullanıcı, geliştiricileri uygulama geliştirmeye itebilecek yeterli bir kitle oluşturuyor.”


Bu yılın başlarında satışa sunulan telefon, ağustos ayında 1000 dolardan satılırken şimdilerde 599 dolardan satılıyor.


Yakovenko, özellikle Aşamalı Web Uygulamaları ve geçiş anahtarlarındaki gelişmelerin, özel ve normal akıllı telefonlar arasındaki farkı önemli ölçüde azalttığını ekliyor.


"Progresif Web Uygulamaları, App Store'u atlatıyor, böylece geliştiricilerin ücret ödemesine gerek kalmıyor. Artık iOS'ta bile böyle bir özelliğe sahipler."


Kripto telefonlar daha önce farklı şirketler tarafından da denendi, ancak sıkı takipçileri dışında uzun ömürlü bir başarıya ulaşan olmadı. HTC’den Sirin Labs’e küçük büyük birçok telefon üreticisi, kripto merkezli akıllı telefon geliştirme çabalarında sonuçsuz kaldılar.


Yakovenko, Solana Saga telefonunu birincil cihaz olarak kullanmadığını da söyledi.


"Bununla iPhone'um arasında geçiş yapıyorum çünkü çok fazla iş uygulamam, eşyam ve bağlantım var" dedi. "iPhone'uma bağlı mevcut izinleri diğerine geçirmek beni zorlar."


“Saga Phone benim NFT telefonum.”


Daha Fazla Oku

    SOLSolanasaga phone

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk