Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Başkanlık Müzakerelerinde Binance, SBF, ETH ve Gensler’in İsmi Geçti

Cumhuriyetçi aday Vivek Ramaswamy, kriptoya yönelik ilk sorusunu aldı.

7 Aralık 2023 09:48

Güncellenme: 7 Aralık 2023 10:24

Çarşamba akşamı Alabama’da düzenlenen Cumhuriyetçi başkanlık müzakerelerinde Vivek Ramaswamy'nin kripto politikası tartışıldı.


Ramaswamy'ye yöneltilen soru, yakın zamanda kara para aklama yasalarını çiğnemekle suçlanan eski Binance CEO'su Changpeng "CZ" Zhao'nun suçunu kabul etmesiyle alakalıydı.


Ramaswamy, "Dolandırıcılar, suçlular ve teröristler uzun süredir insanları dolandırıyor ve bu yeni bir durum değil” dedi. “Düzenlemelerimiz güncel sorunları hedef alacak.”


"SBF’nin FTX vakasında yol açtığı sorunlar, mevcut yasal çerçevenin işe yaramadığını ve yetersiz olduğunu gösteriyor."


Ramaswamy, çoğu kripto para biriminin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) yetkisi dışında emtia olarak ele alınmasını savunuyor. Aynı zamanda kripto endüstrisindeki düzenlemeleri gevşetme planını tanıtıyor.


"SEC başkanı Gary Gensler'ın ether’in (ETH) düzenlenmiş bir menkul kıymet olup olmadığını Kongre önünde bile doğrulayamaması utanç verici bir şey" diyen başkan adayı, şöyle devam ediyor: “Tüm bunlar, idari devletin çok ileri gittiğinin bir başka örneği.”


Başlangıçta bir Demokrat olarak aday olan ancak şimdi bağımsızlığını ilan eden Robert F. Kennedy Jr. ise bitcoin'i (BTC) sermaye kazancı vergisinden muaf tutmayı, doları altın ve bitcoin gibi varlıklarla desteklemeyi ve doları güçlendirmeyi öneriyor. Ayrıca finansal yeniliği ve gizliliği teşvik etmeyi amaçlayan Bitcoin ve diğer blok zincirlerini desteklemeyi de istiyor.


Florida valisi Ron DeSantis de gündemdeki en popüler konulardan biri olan Merkez Bankası Dijital Para Birimlerinden (CBDC) bahsetti. DeSantis, CBDC'leri yasalaştırdığını iddia eden bir tasarı imzaladı, ancak uzmanlar yasanın ne kadar gerçekçi olduğuna dair şüphe duyuyor.


Tartışmanın ilerleyen saatlerinde Ramaswamy, 6 Ocak 2021'de ABD Kongre Binası'na yapılan saldırının içeriden kaynaklandığını ve durumun “Demokrat Parti’nin işleyişinden” kaynaklandığını iddia etti.


Daha Fazla Oku

    RamaswamyGary Genslerkripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk