Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bir Madenci, Trading Platformlarına Bin “Satoshi Dönemi” BTC Gönderdi

CryptoQuant’a göre, bu bitcoin’ler ağın çok erken aşamalarında tahmini 100 dolara çıkarıldı.

7 Aralık 2023 11:24

Güncellenme: 7 Aralık 2023 11:37

Ağın ilk aşamalarında madencilik yoluyla elde edilen önemli miktarda bitcoin (BTC), bu haftanın başlarında farklı bir adrese taşındı ve "Satoshi döneminden" bitcoin'ler transfer edildi.


On-chain veri firması CryptoQuant, bugün yayımladığı raporda erken dönem bir madencinin 4 Aralık’ta 1,000’den fazla bitcoin’i trading platformlarına aktardığını paylaştı. Bu token’lar en son 13 yıl önce Ağustos ve Kasım 2010 tarihlerinde taşınmış, tahmini toplam maliyeti 100 dolar olan blok ödüllerinden çıkarılmışlardı.


Tek bir işlemde 999,99 bitcoin alan 35BRV3y2tEJNCHbmVtAe3kXNckYgu8X7av adresi, kısa bir süre sonra varlıklarını birden fazla adrese paylaştırdı.


Aktarılan bitcoin şu anda 1.028 Bitcoin'lik bir bakiyeye sahip olan 1CzBL1pEudgqeTtoyPLtrVQHo7nYAZxmKZ adresinde konsolide edildi.


Bu varlıklar, mevcut fiyatlarla 40 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. Varlıkların ait olduğu Satoshi dönemi ise bitcoin geliştiricisi Satoshi Nakamoto'nun 2009'un sonlarından 2011'e kadar çevrimiçi forumlarda aktif olduğu dönemi ifade ediyor.


CryptoQuant analistleri CoinDesk'e şöyle dedi: “Bu erken dönem madencinin 1,000 bitcoin’i sattığını ve varlıkları bir OTC’ye veya saklama hizmetlerine gönderdiğini düşünüyoruz. Alıcı adresin gerçekleştirdiği işlemler, OTC veya saklama hizmeti olabileceği ihtimalini güçlendiriyor.”


2023'ün başından bu yana birkaç 'Satoshi dönemi' bitcoin'i aktiflik kazandı. 11 yıldır hareketsiz olan bir cüzdan, temmuz ayında 30 milyon dolar değerinde varlığı diğer cüzdanlara aktarırken, ağustos ayında başka bir cüzdan 1,005 BTC'yi yeni bir adrese aktardı.


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcSatoshi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
P2 Ventures, Polygon Ekosistemindeki Girişimcilere 50 Milyon Dolar Taahhüt Etti

17 Nisan 2024 17:26

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk