Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: BTC ve ETH, Ether ETF Kararı Öncesi Konsolide

23 Mayıs 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

23 Mayıs 2024 16:07

Güncellenme: 23 Mayıs 2024 16:49

Son Fiyat Hareketleri


Prices FMA, May 23 2024 (CoinDesk)


Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC) ve ether (ETH), SEC'in VanEck'in spot ETH ETF başvurusuna ilişkin kararı öncesinde bu sabah erken saatlerde son kazançlarını konsolide etti. BTC son 24 saatte yaklaşık %0,8 düşüşle 69.600 dolardan işlem görürken, ETH yaklaşık %2,75 artışla 3.800 doların üzerinde seyrediyor. CoinDesk 20 Endeksi (CD20) tarafından ölçülen genel dijital varlık piyasası ise %0,5'in biraz üzerinde düştü. En büyük iki kripto para birimi için genel görünüm yükseliş eğilimini koruyor. Amberdata tarafından takip edilen verilere göre, türev borsası Deribit'teki BTC ve ETH opsiyonları, yatırımcıların fiyat artışlarından kâr elde etmesine olanak tanıyan sözleşmeler için önyargılı bir ortam oluşturmaya devam ediyor.


BlackRock, Grayscale ve Bitwise, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) önerdikleri spot ether borsa yatırım fonları (ETF'ler) için güncellenmiş 9b-4 formlarını sundu. Güncellenen tüm başvurulardan düzenleyici bir engel yarattığı söylenen ether staking’e dair planlar kaldırıldı. Fidelity, güncellenmiş S-1 başvurusunu bu haftanın başlarında açıkladı ve stake planlarını dosyadan çıkardı. Daha sonra VanEck, Franklin Templeton, Invesco Galaxy ve ARK 21Shares de staking'i kaldırmak için benzer değişiklikler yaptı. Hashdex, ether ETF başvurusunda henüz bir değişiklik yapmayan tek ihraççı.


Nvidia hisseleri, şirketin ilk çeyrekte 26,04 milyar dolarlık rekor gelir bildirerek analist tahminlerini aşmasının ardından dün piyasa sonrası işlemlerde rekor seviyeye ulaştı. Ralli, yapay zeka teknolojisiyle ilişkili olduğu varsayılan token’lar da dahil olmak üzere kripto para birimleri için olumlu bir sinyal olabilir. Bunun nedeni, şimdiye kadar kripto piyasasında ve AI token’larında kaydedilen para girişlerinin genellikle NVDA ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq endeksindeki büyük kazançlara bağlı olması. CoinGecko verilerine göre FET, ICP, RNDR ve GRT gibi lider yapay zeka token’ları, NVDA duyurusu öncesinde yükselmeye başlamıştı.


Günün Grafiği


  • Grafik, SOL'un Deribit'teki yedi günlük satım opsiyonlarının alımlara göre primli işlem gördüğünü gösteriyor.

  • Bu da demek oluyor ki yatırımcılar, ABD SEC'in bu hafta spot ether başvurularını reddetmesi durumunda fiyatların düşmesini bekliyor.

  • Satım opsiyonları, fiyat düşüşlerine karşı sigorta görevi görür.

  • Kaynak: Amberdata

Daha Fazla Oku

    güne bakışether etfbtcETHnvidia

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk