Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

BlackRock, Grayscale ve Daha Birçok Şirket Ether ETF Dosyasını Güncelledi

Güncellenen tüm başvurulardan ether staking işlemleri kaldırıldı.

23 Mayıs 2024 11:53

Güncellenme: 23 Mayıs 2024 11:57

BlackRock, Grayscale ve Bitwise, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) önerdikleri spot ether borsa yatırım fonları (ETF'ler) için güncellenmiş 9b-4 formlarını sundu.


Güncellenen tüm başvurulardan düzenleyici bir engel yarattığı söylenen ether staking’e dair planlar kaldırıldı.


BlackRock’ın dosyasında şu ifadeler yer aldı: “Ne tröst, ne sponsor, ne ether’in saklanacağı aracı, ne de tröst ile ilgili herhangi bir taraf, doğrudan veya dolaylı olarak ETH veya farklı bir varlık elde etmek amacıyla herhangi bir eylemde bulunmayacaktır.”


Staking, bir blok zincirinin işleyişini desteklemeye yardımcı olmak için kripto para birimlerini belirli bir süre boyunca bir ödül karşılığında kilitleme sürecidir. Bu ödüller, kripto trader’ları arasında pasif gelir olarak kabul edilir.


Popüler staking hizmeti Lido'nun verilerine göre, perşembe günü itibarıyla ether staking'in yıllık getirisi yaklaşık yüzde 3.


Tüm ether ETF adayları, bugün verilecek karar öncesinde güncel tekliflerini sunmuş durumda.


Fidelity, güncellenmiş S-1 başvurusunu bu haftanın başlarında açıkladı ve stake planlarını dosyadan çıkardı. Daha sonra VanEck, Franklin Templeton, Invesco Galaxy ve ARK 21Shares de staking'i kaldırmak için benzer değişiklikler yaptı. Hashdex, ether ETF başvurusunda henüz bir değişiklik yapmayan tek ihraççı.


Depository Trust and Clearing Corporation (DTCC), VanEck'in ether ETF'sini platformda ETHV borsa kodu altında listelemeye başladı ve bazıları bunu olumlu bir işaret olarak kabul ediyor.


Pazartesi günü Bloomberg analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart, onay beklentilerini %25'ten %75'e çıkararak piyasa genelinde bir sıçramaya neden oldu. Ether yüzde 17'nin üzerinde yükselirken, bitcoin nisan başından bu yana ilk kez 71.000 dolara ulaştı.


Piyasa gözlemcileri SEC’in bu talebini, daha önce hiçbir şekilde ether ETF onaylamayı düşünmediği belirtilen komisyon için ani bir değişiklik olarak nitelendirdi. Seyffart, konunun "siyasi" hale geldiğini ve kararın "yukarıdan, muhtemelen Biden'dan" geldiğini bildirdi.


Daha Fazla Oku

    abd menkul kıymetler ve borsa komisyonuSECether etfblackrockGrayscale

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
BTCTurk Hacklendi, Binance Süreç için Destek Veriyor

22 Haziran 2024 19:32

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk