Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin Hakimiyeti Artıyor, Binance Yeniden Hindistan Pazarına Giriyor

18 Nisan 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

18 Nisan 2024 16:50

Güncellenme: 18 Nisan 2024 17:14

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC), fiyat düzeltmesine rağmen yaklaşan yarılanma ve piyasa riskinden kaçınma yönelimlerinin artması sayesinde kripto pazarında daha baskın hale geldi. CoinDesk Indices verilerine göre, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, şu anda 61.400 doların altında işlem görüyor. Zorlu makroekonomik koşulların tetiklediği risk varlıklarındaki satışlar ise şiddetleniyor. Dünyanın en likit dijital varlıklarını ölçen CoinDesk 20 Endeksi %3,3 düşüşle 2.125 seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin zorlu bir süreç yaşıyor olsa da layer-1 ağları ve altcoin’ler daha da kötü durumda. Solana'nın SOL token’ı gibi en iyi layer-1 token’ları geçtiğimiz hafta %20'nin üzerinde düşüş yaşadı. Avalanche'ın AVAX’ı %26, Cardano'nun ADA’sı %23 ve Filecoin’in FIL’i %30 düştü.


Economic Times'ın (ET) bildirdiği üzere, birkaç ay önce Hindistan'daki faaliyetleri sonlandırılan kripto para borsası Binance, 2 milyon dolar para cezası ödeyerek ülkeye dönebilir. Bu yılın başında, Binance’in de aralarında bulunduğu birkaç borsa, Hindistan Mali İstihbarat Birimi'nin (FIU) uyumluluk gerekçelerini karşılayamadıklarını bildirmesinin ardından Hindistan'daki Apple Store'dan kaldırılmışlardı. Uyarı alan borsalar arasında OKX, KuCoin, Huobi, Kraken, Gate.io, Bittrex, Bitstamp, MEXC Global ve Bitfinex yer alıyordu.


Veri sağlayıcı CryptoQuant'a göre, USDe sahipleri negatif fonlama oranı potansiyeli ile ilgili risklerden kaçmak için açık rezerv fonunu takip etmeli. Stabil paranın ihraççısı Ethena Labs, şu anda platformda USDe veya diğer stabil paraları stake eden yatırımcılara son yedi günün hareketli ortalaması olarak yıllık %17,2 getiri imkanı sunuyor. Getiri, bir varlığın satın alınmasını ve aynı zamanda fon ödemelerinde komisyon almak için bu varlığın short’lanmasını içeren, tokenize edilmiş bir "cash-and-carry" ticaretiyle elde ediliyor. Fonlama, türev borsalarındaki varlık fiyatlarını dayanak varlıklara yakın tutmanın önemli bir yoludur. Yükselişlerin görüldüğü bir piyasa ortamında, uzun pozisyon sahipleri kısa pozisyon öderler, düşüşlerin görüldüğü piyasa ortamında ise bunun tersi geçerlidir.


Günün Grafiği


  • Geçmişteki Bitcoin yarılanmaları, takip eden 12 ayda BTC için önemli fiyat artışlarına yol açmıştı.

  • Grafik, fiyatların ilk yarılanmadan sonra %1000, ikinci yarılanmadan sonra %200 ve üçüncü yarılanmadan sonra %600 arttığını gösteriyor.

  • Kaynak: Glassnode

Daha Fazla Oku

    güne bakışBitcoinBinanceusde

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk