Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Yarılanmanın Yaklaşmasıyla Birlikte Piyasadaki Bitcoin Hakimiyeti Artıyor

Layer-1 ağları ve yapay zeka token’ları zorlu bir hafta geçirirken BTC hakimiyeti yukarı doğru tırmanıyor.

18 Nisan 2024 10:46

Güncellenme: 18 Nisan 2024 11:03

Bitcoin (BTC), fiyat düzeltmesine rağmen yaklaşan yarılanma ve piyasa riskinden kaçınma yönelimlerinin artması sayesinde kripto pazarında daha baskın hale geldi.


CoinDesk Indices verilerine göre, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, şu anda 61.400 doların altında işlem görüyor. Zorlu makroekonomik koşulların tetiklediği risk varlıklarındaki satışlar ise şiddetleniyor.


Dünyanın en likit dijital varlıklarını ölçen CoinDesk 20 Endeksi %3,3 düşüşle 2.125 seviyesinde işlem görüyor.


Bitcoin zorlu bir süreç yaşıyor olsa da layer-1 ağları ve altcoin’ler daha da kötü durumda. Solana'nın SOL token’ı gibi en iyi layer-1 token’ları geçtiğimiz hafta %20'nin üzerinde düşüş yaşadı. Avalanche'ın AVAX’ı %26, Cardano'nun ADA’sı %23 ve Filecoin’in FIL’i %30 düştü.


Bir zamanlar piyasanın gözdesi olan yapay zeka token’larındaki inanılmaz düşüşler, en yüksek hacimli AI token’larından bazılarının çift haneli rakamlara gerilemesiyle devam etti. Render'ın RNDR token’ı %13, Fetch.AI'ın FET token'ı ise %24 değer kaybetti.


Bütün bunlar bitcoin hakimiyetinin artmasına neden oldu. Bitcoin hakimiyeti, yatırımcıların piyasanın ruh halini ve token’ın altcoin trendleri üzerindeki etkisini ölçmesine yardımcı oluyor. Şu anda %55,19 seviyesinde olan gösterge, geçtiğimiz hafta yaklaşık %1,35 artış gösterdi.Google arama trendleri verilerine göre, yatırımcıların yarılanmaya yönelik ilgisi Ethereum, solana veya dogecoin'e olan ilgiyi aştı.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcyarılanmaaltcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk