Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Binance 2 Milyon Dolarlık Ceza Öderse Hindistan'daki Faaliyetlerine Devam Edebilecek

Borsanın cezayı ödedikten sonra Mali İstihbarat Birimi'ne kayıtlı bir firma olarak ülkeye geri dönebileceği belirtildi.

18 Nisan 2024 11:28

Güncellenme: 18 Nisan 2024 11:32

Economic Times'ın (ET) bildirdiği üzere, birkaç ay önce Hindistan'daki faaliyetleri sonlandırılan kripto para borsası Binance, 2 milyon dolar para cezası ödeyerek ülkeye dönebilir.


Bu yılın başında, Binance’in de aralarında bulunduğu birkaç borsa, Hindistan Mali İstihbarat Birimi'nin (FIU) uyumluluk gerekçelerini karşılayamadıklarını bildirmesinin ardından Hindistan'daki Apple Store'dan kaldırılmışlardı.


Uyarı alan borsalar arasında OKX, KuCoin, Huobi, Kraken, Gate.io, Bittrex, Bitstamp, MEXC Global ve Bitfinex yer alıyordu.


ET’nin haberinde, borsanın cezayı ödedikten sonra Mali İstihbarat Birimi'ne kayıtlı bir firma olarak ülkeye geri dönebileceği belirtiliyor.


Haberde yer alan kaynak şu ifadeleri kullanıyor: "Maalesef, Binance'in müzakerelere yer olmadığını ve hiçbir küresel güç merkezinin, özellikle de ülkenin finansal sistemini güvenlik açıklarına maruz bırakma pahasına özel muamele görmeyeceğini fark etmesi iki yıldan fazla sürdü."


Binance henüz konuya dair bir açıklama yapmadı.


Daha Fazla Oku

    BinanceHindistankripto borsası

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Parikshit Mishra

Parikshit Mishra, CoinDesk'in Orta Asya editörüdür. CoinDesk'e katılmadan önce Acuris'te editörlük yapıyordu ve özel sermaye şirketleri, girişimler, fon toplama aktiviteleri, trendler gibi konulara odaklanıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk