Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

FTX’in Varlık Satışı Onayının Ardından Kripto Paraların Son Durumu

Kripto borsası 3,4 milyar dolar değerindeki dijital varlıklarının bir kısmını satmak üzere onay aldı.

14 Eylül 2023 08:23

Güncellenme: 14 Eylül 2023 09:05

Bitcoin’in (BTC) fiyatı, FTX’in kripto varlıklarını satmak için onay alması ve ABD enflasyon verilerinin beklenenden yüksek açıklanması sırasında 26 bin dolar sabitini korudu.


İşlem hacmine göre lider kripto para birimi 26,350 dolara kadar yükselmesinin ardından FTX kararıyla geri çekildi. Yazının yazılması sırasında yüzde 1,15’lik bir artışla 26,194 dolardan işlem görüyor.


Solana’nın SOL token’ı ise erken saatlerde yükselmesine rağmen mahkeme kararıyla hızlı bir şekilde yüzde 2’den fazla düştü. İflas eden borsanın 1,16 milyar dolarlık token tutuyor olması satış baskısına dair korkuları körüklüyor. Bununla birlikte, sahip olunan token’ların bir kısmının girişim yatırımı olarak kilitlenmesi ve satılamayacak olmaları durumu biraz olsun rahatlatıyor. Yazının yazılması sırasında SOL yüzde 5’lik bir artışla 18,77 dolardan işlem görüyor.


FTX’in hazinesinde bulunan diğer bir coin Aptos (APT), haberin ardından yaklaşık yüzde 2 gerilese de toparlanıyor ve şu anda yeniden 5,22 dolar seviyesinden işlem görüyor.ETH, ADA ve XRP fiyatları çok az etkilendi

Diğer büyük kripto para birimleri de hemen hemen BTC ile aynı yönde hareket etti. Ether (ETH), cardano (ADA) ve ripple (XRP) gün boyunca 0,5’ten az düşerek haberlerden pek de etkilenmedi.


Kripto borsası Huobi, HTX olarak yeniden markalaştığını duyurdu ve duyurunun ardından HT token yüzde 3 oranında arttı.


Toncoin (TON), mesajlaşma uygulaması Telegram’ın TON ağını entegre etme planlarını açıklamasıyla yüzde 10’luk bir yükseliş gördü. Duyurunun sindirilmesiyle yeniden düşen TON, şu anda yüzde 3,23’lük bir artışla 1,92 dolardan işlem görüyor.


Kripto piyasasının genel durumunu gösteren CoinDesk Piyasa Endeksi (CMI), tüm bunların ardından yüzde 0,2 yükseldi.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    kripto fiyatBitcoinSOLFTXXRP

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Fiyatı ETF'lerdeki Çıkışlara Rağmen İstikrar Kazanıyor

12 Haziran 2024 16:52

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk