Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

FTX Satış Planlarında Değişikliğe Gitti, Onay Bekliyor

Borsa, alacaklılara ödeme yapmadan önce milyarlarca dolar değerindeki kripto varlıklarını satmak istiyor.

13 Eylül 2023 12:58

Güncellenme: 13 Eylül 2023 13:15

Borsa, alacaklılara ödeme yapmadan önce milyarlarca dolar değerindeki kripto varlıklarını satmak istiyor.


Salı günü yayımlanan mahkeme dosyasına göre, iflas eden kripto borsası FTX ABD Mütevelli Heyeti’ni yatıştırmak amacıyla milyarlarca dolarlık kripto satışı yapma fikrini değiştirdi.


Teklife göre, FTX’in satış gerçekleştirmesinden hemen önce kamuya duyurması gerekmeyecek. Şirketin 100 milyon dolarlık varlık satması ihtimali şimdiden kripto para fiyatlarını etkilemiş durumda.


Son Durum

Alacaklılara itiraz etme ve önlem alma hakkını tanımak amacıyla hareketin geniş kitlelere duyurulması gerektiğini savunan heyet, FTX’in planına karşı çıktı. Kripto borsası, varılan uzlaşmaya göre gerekli bilgileri alacaklıları temsil eden komitelerle paylaşmayı kabul etti.


FTX muhalifleri yatıştırmak için attığı adımın yeterli olmasını umuyor. Yargıç John Dorsey teklifi çarşamba günü Delaware’de gerçekleşecek olan mahkemede değerlendirecek. Borsa bu haftanın başında 1,16 milyar dolar değerinde solana (SOL) ve560 milyon dolar değerinde bitcoin (BTC) tuttuğunu açıkladı.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    FTXSOLbtckripto borsasıiflas

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk