Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

TON Token, Telegram Sayesinde Yükselişte

Mesajlaşma uygulaması, TON’u resmi Web3 altyapısı olarak seçti.

13 Eylül 2023 12:16

Güncellenme: 14 Eylül 2023 00:01

Mesajlaşma uygulaması Telegram, Web3 altyapısı için tercih ettiği blok zincirinin TON ağı olduğunu onayladı. Uygulama, blok zincirini arayüzüne entegre edecek. Blok zincirinin yerel token’ı olan Toncoin (TON), haberin ardından yarım saat içerisinde yüzde 6,5 oranında yükseldi.


Telegram’da bağımsız bir bot olarak mevcut olan ve 3 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunan TON tabanlı Web3 cüzdanı, şimdi yapılacak olan ayarlar aracılığıyla 800 milyon kullanıcının tümü tarafından kullanılabilecek. Kendi gözetimini sağlayan (self-custody) TON Space adlı sürüm, ABD dışındaki tüm Telegram kullanıcılara sunulacak. Hazırlıkların kasım ayına kadar tamamlanması planlanıyor.


Telegram'ın baş yatırım sorumlusu John Hyman, yaptığı açıklamada, “Dijital mülkiyet haklarını tüm kullanıcı tabanımızın ellerine bırakıyoruz. Aynı zamanda TON projelerine şimdiye kadarki en büyük Web3 / Web2 projesinde kullanacağı araçları sağlıyoruz.”Telegram ve TON arasındaki bağ

Kripto meraklıları arasında popüler bir uygulama olan Telegram, 2018 yılında dahili bir proje olarak başlayan blok zinciri ağı ile uzun bir geçmişe sahip. Ancak uygulama, Ağustos 2020’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) kayıt dışı menkul kıymet satışlarına yönelik açtığı davalar dolayısıyla projenin geliştirilmesini durdurmuştu.


Spinoff ağının gelişimi Telegram’dan bağımsız olarak devam etti ancak blok zinciri ve TON arasındaki ilişki devam etti. TON’un en dikkat çekici gelişmelerinin çoğu ortam olarak Telegram’ı kullandı.


CoinMarketCap verilerine göre Toncoin, yaklaşık 6 milyar dolarlık piyasa değeriyle 11. en büyük kripto para birimi.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    toncointontelegram

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Benchmark Raporu: Bitcoin Madencileri Bu Seferki Yarılanmada Daha İyi Bir Konumda

19 Nisan 2024 14:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk