Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Fiat ve Kripto Arasındaki On-Ramp, Sanal Varlık Akışında Oldukça Önemli

Morgan Stanley’nin raporuna göre, Silvergate’in iflasının ardından gözler Signature Bank ve Binance’e çevrilecek.

9 Mart 2023 16:35

Güncellenme: 9 Mart 2023 17:04

Finansal hizmet sağlayıcısı Morgan Stanley (MS), yayımladığı raporda ABD düzenleyicilerinin kripto şirketlerine hizmet sunan bankaları hedef alabileceğini söyledi.

MS, düzenleyicilerin kripto hizmeti sunan bankalardaki riskleri vurgulamak amacıyla birlikte çalışmaya başladıklarını belirtti. Geçtiğimiz günlerde Merkez Bankası, Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) ve Para Birimi Denetim Ofisi (OCC), bankaları kriptodaki likidite risklerine karşı uyaran bir bildiri yayımladı.

Analist Sheena Shah ve Kinji C. Steimetz, durumu “Kripto piyasasına olan bu akış, fiat ve kripto arasındaki on-ramp sağlanmazsa mutlaka azalır” şeklinde yorumladılar.

Silvergate’in kripto hizmeti sağlayan bankaların merkezinde olduğunu belirten analistler, düzenleyicilerin soruşturma açmasından sonra şirket hisselerinin yüzde 58 düştüğünü de eklediler.

Morgan Stanley’nin raporuna göre piyasadaki odak, rakip kripto bankası Signature (SBNY) ve kripto borsası Binance’e kayacak.

Ayrıca rapor, bitcoin’in 22,200 dolar seviyesinin altına düştüğünü de bildirdi. Rapor yayımlandığı sırada BTC, 21,700 dolar civarında işlem görüyordu.


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcSilvergateBinancemorgan stanley

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Arbitrum Trader'ları Artık Geçici Kayıplardan Korunabilecek

20 Eylül 2023 16:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk