Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Fed ve Diğer Ajanslar, Bankaları Kripto Hakkında Uyarmaya Devam Ediyor

ABD’de bankacılık düzenleyicileri, kriptonun geçen yıl yaşadığı dramın, bankaları sektörden uzak tutma ihtiyacını vurguladığında ısrar ediyor.

4 Ocak 2023 09:16

Güncellenme: 4 Ocak 2023 09:27

ABD Merkez Bankası (Fed) ve diğer düzenleyiciler, ABD bankacılık sistemine yönelik bir kripto uyarısı yayınladı. Ancak yapılan uyarı, geleneksel bankaların dijital varlıklarla nasıl başa çıkacağına yönelik herhangi bir yeni politikaya genişlik getirmiyor.


Açıklamaya göre, “Bazı büyük kripto varlık şirketlerinin son dönemdeki başarısızlıklarına sebep olan önemli riskler dikkate alındığında, ajanslar, tüm bankacılık organizasyonunda mevcut veya hayata geçirilmesi planlanan kripto varlıkla ilgili faaliyetler ve riskler konusunda dikkatli  bir tutum benimsemeye devam ediyor“ denildi.


Ajanslara göre, dijital token ihraç etmek veya bunları kendi bilançolarda tutmak, güvenli ve sağlam bankacılık uygulamaları olarak bilinen faaliyetlerle çok büyük tutarsızlık gösteriyor. ABD’deki üç düzenleyici, kripto varlıkla ilgili iş modelleri konusunda çok büyük güvenlik ve sağlamlık endişeleri taşıdıklarını belirtti.


ABD’li bankacılık düzenleyicileri, geleneksel finans sisteminde kendisine yer bulan kripto para birimine karşı bir davranış sergilerken bankalar arasında bazı saklama işlemlerine izin verdiler ancak ajanslardaki kurallar bir bankanın sektörle ilgili yeni bir iş başlatmadan önce onay alması gerektiğini vurguluyor.


Düzenleyici üç kurumun başkanları, geçtiğimiz ay Finansal İstikrar Gözetim Konseyi’yle, grubun finansal risklerini tanımlayan yıllık raporuna kripto para birimlerini bir tehlike alanı olarak ekleme konusunda anlaşmaya vardılar.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jesse Hamilton

Jesse Hamilton, CoinDesk'in Washington merkezli Küresel Politika ve Düzenleme ekibinde yönetici editör yardımcısı. 2022'de CoinDesk'e katılmadan önce, Bloomberg News ve Businessweek'te Wall Street düzenlemelerini de kapsayan on yıldan fazla bir süre çalıştı. Kripto hakkında ne yapılacağına karar vermeye çalışan federal kurumlardakii ilk dedikodular hakkında yazdı. Irak'ta savaş muhabirliği ve gazetelerde polis muhabirliği yaptığı zamanlar da dahil olmak üzere, muhabirlik kariyerinde birçok ulusal ödül kazandı. Jesse, gazetecilik ve tarih okuduğu Western Washington Üniversitesi'nden mezun oldu. Kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Arbitrum Trader'ları Artık Geçici Kayıplardan Korunabilecek

20 Eylül 2023 16:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk