Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Ethereum Shanghai Yükseltmesi Sonrası Stake’lenmiş ETH Girişinde Rekor

Kripto analistleri, ETH staking işlemlerindeki girişlerin esas olarak kurumsal staking platformlarından gelen mevduatlar ve ödüllerin yeniden yatırılmasından kaynaklandığını söylüyor.

25 Nisan 2023 10:29

Güncellenme: 25 Nisan 2023 11:20

Ethereum blok zincirinde gerçekleşen Shanghai yükseltmesi sayesinde stake’lenmiş Ether (ETH) girişleri rekor seviyeye ulaştı. Analistler, bu gelişmede kurumsal staking platformlarından gelen mevduatların ve ödüllerin yeniden yatırılmasının büyük payı olduğunu düşünüyor.

Dijital varlık yatırım firması 21Shares’in analisti Tom Wan tarafından oluşturulan veri tablosuna göre, yatırımcılar 1 milyar dolardan fazla değere sahip 571,950 ETH token’ı staking sözleşmelerine yatırdılar.

Yine 21Shares tarafından sağlanan verilere göre bu değer, Ether staking işlemlerinde yaklaşık iki buçuk yılın en yüksek haftalık token girişi oldu.Kurumsal ETH staking

Geçtiğimiz hafta CoinDesk, Shanghai yükseltmesinin geleneksel finans şirketleri de dahil olmak üzere kurumsal yatırımcılar arasında ETH staking işlemlerine olan talebin arttığını bildirmişti.

Tom Wan’a göre, artan ilgi Ethereum proof-of-stake zincirindeki para çekme işlemlerinin token’ların kilitlenmesine sebep olan likidite riskini önemli ölçüde azalttığını gösteriyor.

Ödüllerin yeniden stake’lenmesi

Yatırımcılar, yükseltmeden sonraki ilk sekiz günde staking ödüllerinden yaklaşık 900 bin ETH çekmişlerdi. Aynı zamanlarda, staking mevduatları ise toplamda 667 bin token’a ulaşmıştı. Bu da para çekme işlemlerine izin verilmeden önceki sekiz günde yatırılan tutarın altı katıydı.

Sağlanan dinamik, yatırımcıların geri çekilen ödüllerin büyük bir kısmını yeniden stake’lemeye karar verdiklerini gösterdi.Satış baskısındaki azalış

Shanghai yükseltmesinin toplam staking girişleri açısından “net pozitif” olduğunu söyleyen piyasa analisti Noelle Achison, pazartesi günü yayımlanan yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Ödüller hariç, şu ana kadar yatırılan yeni mevduatlar ağdan ayrılan miktarı aşmış durumda. Genel net giriş oldukça olumlu, bu da ödüllerin önemli bir kısmının yeniden stake’lendiğini gösteriyor.”


Daha Fazla Oku

    EthereumETHstakingshanghai yükseltmesi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk