Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Ethereum Shanghai Yükseltmesi, Borsalarda ETH Akınına Yol Açtı

Ethereum’un 12 Nisan’da sorunsuz bir şekilde gerçekleşen Shanghai yükseltmesi, ETH fiyatının 2,100 doların üzerine çıkmasını sağladı. Bu fiyat, Mayıs 2022’den bu yana coin’in gördüğü en yüksek seviye oldu.

18 Nisan 2023 10:23

Güncellenme: 18 Nisan 2023 11:00

Kripto veri sağlayıcısı CryptoQuant’a göre, kripto borsaları, Ethereum’un Shanghai yükseltmesinden sonraki dört gün içerisinde yaklaşık 375 milyon dolarlık (179,500 ETH) bir akın yaşadı.

Veriler, yatırımcıların 13-16 Nisan tarihleri arasında borsalara 1,101,079 ETH yatırdığını gösteriyor. Bu tarihler arasında çekilen token sayısı ise yalnızca 921,579. Böylece, bu dört gün, aylık bazda en yüksek net giriş oluyor.

Yatırımcıların borsalara token transfer etmesi, satmaya hazırlandıklarını gösteriyor ve bu da fiyat düşüşüne neden olabiliyor.

12 Nisan’da gerçekleşen yükseltmeden önce bazı kripto gözlemcileri, yükseltmenin milyonlarca unlocked ETH ile piyasayı sular altında bırakacağından endişe duyuyorlardı. Endişe duyulan diğer bir konu ise piyasa değerine göre en önemli ikinci kripto para olan ETH’nin fiyatının düşme ihtimaliydi. Ancak, yükseltmenin sorunsuz bir şekilde uygulanmasından sonra ETH’nin fiyatı, 2022 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesi olan 2,100 doların üzerine çıktı. ETH, son 24 saat içerisinde bitcoin’den (BTC) daha iyi performans gösterdi. Şu anda yüzde 2’nin biraz altında bir düşüşle 2,076 dolardan işlem görüyor.

Aynı zamanda veriler, bazı trader’ların Shanghai sonrası fiyat rallisi sırasında ETH sattıklarını da gösteriyor.

Kripto piyasası araştırma platformu Kaiko’ya göre, yükseltmeden bu yana kripto borsası Coinbase’teki ETH-USD çifti, 28 milyon dolardan fazla satış emri gördü.

Coinbase, kullanıcıların ETH kilitlerini anında açmalarına ve çekmelerine izin veren ilk borsalardan biriydi. Kaiko ise bu durumun, ETH’nin satış baskısını artırabileceğini söyledi.


Daha Fazla Oku

    EthereumETHshanghai yükseltmesiEther

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Gensler: Ether ETF'leri Eylül Ayına Kadar Tamamen Onaylanabilir

14 Haziran 2024 12:15

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk