Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin’in MACD Göstergesi Ayıyı İşaret Ediyor, Kripto Twitter Korkmuş Durumda

MACD histogramı, trend gücünü ve trend değişikliklerini ölçmek için yaygın olarak kullanılan teknik bir göstergedir.

13 Haziran 2023 15:16

Güncellenme: 13 Haziran 2023 15:25

Oldukça popüler bir bitcoin (BTC) teknik analiz göstergesi olan MACD histogramı, Twitter’daki kripto kitlesini endişeye sürüklüyor. MACD, yoğun bir fiyat düşüşünün yolda olduğunu gösteriyor.


Teknik analiz platformu TradingView’a göre, trend gücünü ve değişikliklerini ölçmek için hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD) histogramı, bitcoin haftalık fiyat grafiğinde sıfırın altına indi. Bu değişim boğadan ayıya geçişi temsil ediyor ve genellikle bir satış sinyalı olarak kabul ediliyor.


Bununla birlikte bazı teknik analistler sinyalin diğer faktörler tarafından zayıflatıldığını söylüyor. ABD saatine göre bugün açıklanacak olan enflasyon oranı ile çarşamba günü açıklanacak olan Merkez Bankası kararı gibi makroekonomik olayların bitcoin fiyat performansını etkilediği düşünülüyor. Yine de sinyal, BTC’nin iki ay önce kaydedilen 31 bin dolar civarındaki yüksek seviyelerden yüzde 16’lık düşüş yaşamasının ardından görülüyor ve yılın başlarında tanık olan boğa canlanmasının sürdürebilirliği hakkındaki soruları gündeme getiriyor.


@CryptoBullet1 kullanıcı adlı kripto trader’ı, meteorik bir ralli bekleyenlere atıfta bulunarak MACD ayı cross’unun yaklaşık dört yıl önce gözlemlenenle benzediğini söylüyor. O sıralarda piyasa son iki ayda olduğu gibi etkileyici bir ralliden çıkıyordu ve göstergede düşüş kaydedilmesinin ardından çakılmıştı.“En olası sonucun 19 - 20 bin dolara kadar düşüş olduğunu düşünüyorum” yazan başka bir Twitter kullanıcısı Nisan 2022, Kasım 2021 ve Nisan 2021’deki geçişlere işaret ederek MACD’nin piyasa dalgalanmalarını tahmin edebilme kaydına dikkat çekiyor.


Destek seviyesi zarar görmüyor

Teknik analiz platformu Fairlead Strategies’in kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton ise bu görüşlere katılmadığını belirtiyor.


Stockton, müşterilerine gönderdiği notta şunları söylüyor: “Yeni MACD ‘satış’ sinyali potansiyel bir gerilemedir ancak kısa vadeli aşırı satım koşulları uygundur, orta vadeli aşırı satım koşullarına da ulaşılabilir. Bu da demek oluyor ki bitcoin’e desteğe yakın bir seviye olan 25,200 dolarda bir şans verilebilir.”


Bitcoin, düzenleyici belirsizlik ve alternatif kripto para birimlerinde panik satışı nedeniyle 25.200 dolarlık direnç dönüşlü desteği elinde tutmaya devam ediyor. Fiyatlar mart ayında söz konusu seviyeyi geçtiğinde boğa canlanmasını yaşanmıştı.Haftalık grafik bitcoin’in 25,200 dolarda destek sağladığını ifade ediyor.


Aşırı satım sinyalleri bağımsız göstergeler olarak güvenilmez olsalar da BTC’nin durumundaki gibi önemli bir destekte işlem gören fiyatlar eşlik ederse satın alımlara olan ilgiyi gösterebilirler.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    btcBitcointeknik analiz

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk