Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Madenciliği Hisseleri Yarılanma Öncesinde Oldukça İyi Bir Konumda

Raporda, kripto para biriminin yarılanmadan önce iyi performans gösterdiği ve yılın geri kalanında ivmeyi koruyarak yeni zirvelere ulaşacağı belirtildi.

9 Şubat 2024 14:40

Güncellenme: 9 Şubat 2024 15:05

Bitcoin (BTC) madencilik şirketleri, geçen ay ABD'deki spot bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) onaylanmasının ardından resmen dibe vurdu. Broker şirketi Bernstein ise perşembe günü yayımladığı araştırma raporunda, bir sonraki ödül yarılanması öncesinde hisse senedi almanın tam zamanı olduğunu söylüyor.


Bernstein, dünyanın en büyük kripto para biriminin madencilerin kazandıkları ödülün %50 oranında azalacağı yarılanmadan önce iyi performans gösterdiğini belirtiyor. Şirket, kripto para biriminin yılın geri kalanında da ivmesini sürdüreceğini öngörüyor. Yarılanmanın nisan ayında gerçekleşmesi bekleniyor. Avrupa saat dilimine göre günün erken vakitlerinde son bir ayın en yüksek seviyesi olan 46 bin dolara yükselen bitcoin, yazının yazılması sırasında 46,760 dolardan işlem görüyor.Bernstein, madencilik hisse senetleri yoluyla bitcoin yatırımı yapmayı tavsiye ediyor ve nispeten daha iyi performans gösteren Riot Platforms (RIOT) ve CleanSpark (CLSK) şirketlerini öneriyor.


Analist Gautam Chhugani ve Mahika Sapra, "ETF’lerdeki olumlu momentum, dirençli BTC fiyat hareketi ve madencilerin kapasitelerini artırmaları göz önünde bulundurulduğunda hisse satın alımlarını önermekte herhangi bir tereddüt yaşamıyoruz" dedi. "Bitcoin ETF'lerinin başı çektiği kurumsal anlatı, piyasadaki talebi artırıyor ve bitcoin refleksif bir varlık olduğundan, daha yüksek fiyatın daha yüksek ETF girişleri getirmesini ve 2024'te yeni zirvelere yol açmasını bekliyoruz."Raporda, normalde yarılanmanın sektör için "riskten kaçış" olayı olduğu ve piyasanın "sürdürülemez maliyetlerle çalışan yüksek maliyetli madencileri temizlemeye çalıştığı" da belirtiliyor. Broker, yarılanmadan sonra bitcoin hash oranının %15'inin kapanmasını bekliyor, ancak fiyatlar güçlü kalırsa düşüş daha sessiz olabilir. "Şu anda ABD'de listelenen madencilik hisselerinin çoğu, maliyetleri yarılanma sonrası iki katına çıksa bile nispeten iyi konumlanmış görünüyor."


Gelişmelerin yanı sıra ETF akışları da pozitife dönüyor ve dünyanın en büyük kripto para birimine ek bir destek sağlıyor.


Daha Fazla Oku

    BitcoinyarılanmaBitcoin madenciliğibtchisse

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk