Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Yarılanma Öncesinde Bitcoin Madencilerinden Varlık Çıkışı Hamlesi!

CryptoQuant verileri, madencilerin daha fazla likidite oluşturma ihtiyacı nedeniyle bitcoin'lerini borsalara taşıdığını gösteriyor.

12 Ocak 2024 15:14

Güncellenme: 12 Ocak 2024 16:15

Madencilerin gerçekleştirdiği varlık çıkışları, değeri 1 milyar doları aşan on binlerce bitcoin'in (BTC) borsalara taşınmasıyla son yılların en yüksek seviyesine ulaştı.CryptoQuant verileri, bitcoin'in çoğunluğunun madencilik şirketi F2Pool'dan taşındığını gösteriyor. Şirket analisti Bradley Park, CoinDesk'e gönderdiği Telegram mesajında hareketlenmenin madencilerin artan maliyetlerle karşı karşıya kalmasından kaynaklandığını söylüyor.


Park, F2Pool'un Kazakistan'a taşınmasının ardından artan şirket içi maliyetlere ve yarılanmadan önce madencileri Bitmain'in en güncel Antminer T21'ine yükseltme ihtiyacına işaret ediyor.


F2Pool'un hash oranı şimdiden artmaya başladı ve bu da kapasitesini yükseltmeye başladığını gösteriyor. Hashrate, bir blok zincirinin, grubun veya bireyin hesaplama gücünün ölçüsünü ifade ediyor.


Madenciler, işlemleri doğrulamak ve bitcoin gibi iş kanıtı ağlarını korumak için kapsamlı bilgi işlem kaynakları kullanan kuruluşlardır. Gelirin çoğu, genellikle madencilik yaptıkları ağlar tarafından token şeklinde otomatik olarak verilen ödüllerden elde edilir.


Geçmişe bakıldığında madencilerin borsalara varlık aktarması genellikle fiyat düşüşlerinden önce görüldüğü için bu bir haberci olabilir, ancak durum her zaman böyle değildir ve korelasyonun kesinliği yoktur.Örneğin, Ağustos 2019'da olduğu gibi, artan çıkışlara rağmen bitcoin fiyatının yükselmeye devam ettiği durumlar da görülebilir.


Şu anda analistler, mevcut çıkışların ilk ABD bitcoin ETF'lerinin listelenmesinin gölgesinde kaldığını söyleyerek aşırı bir düşüş sinyali görmediklerini belirtiyor.


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcBitcoin madenciliğiBitcoin yarılanması

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk