Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

ABD’li Senatörler, Binance’in Yalan Söyleme İhtimaline Karşı Adalet Bakanlığını Uyardı

Senatör Elizabeth Warren da dahil olmak üzere iki senatör, platformun Binance.US’in bağımsız bir kuruluş olduğu konusunda yalan söylemiş olabileceğini iddia ediyor.

8 Haziran 2023 17:05

Güncellenme: 9 Haziran 2023 10:38

Senatoda yer alan iki demokrat, yazdıkları mektupta kripto borsası Binance’in iş uygulamaları hakkında milletvekillerine yalan söylemiş olabileceğini ve bu durumun ABD Adalet Bakanlığı tarafından soruşturulması gerektiğini bildirdi.


Elizabeth Warren (D-Mass.) ve Chris Van Hollen (D-Md), ABD başsavcısı Merrick Garland’a yazdıkları mektupta, platformun bağlı şirketi Binance.US’in Binance’in iddia ettiği gibi gerçekten de ayrı bir kuruluş olmayabileceğini iddia etti.


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) pazartesi günü kayıt dışı menkul kıymet satışı ve müşteri fonlarının karışma riski gerekçeleriyle Binance ve şirketin CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’ya karşı dava açtı. Ayrıca CZ’nin Binance.US’i “gizlice” yönettiğini de söyledi.


Milletvekillerinin çarşamba günü yazdığı mektupta “bunun ciddi bir mesele olduğu” belirtildi.


Bu yılın mart ayında Warren ve Hollen, CZ ve Binance.US’e yönelik yazdıkları mektupta borsayı “yasa dışı finansal faaliyetlerin yuvası” olarak nitelendirerek kuruluşun mali durumu hakkında bilgi talebinde bulunmuşlardı. Ayrıca şirketin kara para aklama karşıtı önlemler açısından nasıl çözümler uygulandıklarını da bildirmesini istemişlerdi.


Mektupta, “Zhao, Binance.US’in ‘tamamen bağımsız bir tüzel kişilik’ olduğunu iddia etse de aslında şirketi Binance’in ‘fiili bir yan kuruluşu’ olarak yönetiyor” ifadeleri yer almıştı.


Binance, CoinDesk’in yorum talebine henüz yanıt vermedi.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    BinanceSECChangpeng ZhaoElizabeth Warren

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk