Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

SEC Binance.US’in Varlıklarını Dondurmak için Geçici Mahkeme Emri Peşinde

Bu talep SEC’in Binance’e dava aşmasının hemen ardından geldi.

7 Haziran 2023 08:26

Güncellenme: 7 Haziran 2023 08:30

ABD Sermaye Piyasaları Kurumu (SEC) Salı günü mahkemeye başvurarak Binance.US’in varlıklarını dondurmaya yönelik geçici bir emir çıkartma talebinde bulundu.


DC Bölge Mahkemesi’ne yapılan başvuruda BAM Management US Holdings ve BAM Trading Services şirketlerine ait varlıkların dondurulmasının onaylanması istendi. Bu şirketler Binance.US’in holding ve operasyon şirketleri olarak biliniyor. SEC, Pazartesi yaptığı başvuruda Binance.US’i, Binance Global’ı ve Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao’yu uyum ve kontrol çerçevesine uymamakla suçlayarak dava açmıştı. Suçlamalar arasında Zhao’nun Binance.US müşterilerinin paralarına gizlice erişim imkânı olduğu da vurgulanmıştı. 


SEC başvurusunda “SEC olarak davalının uzun yıllardır kuralları hiçe sayan davranışları, ABD kanunlarını göz ardı etmesi, düzenlemelere uygun bir bakış açııs geliştirmemesi ve müşterileirn fonlarının transferine ve saklanmasına dair oluşan birçok soru göz önüne alındığında bu geçici dondurma tedbirinin müşteri varlıklarının güvenliğinin sağlanması, varlıkların yok olmaması açı-sından gerekli olduğu kanaatini saygıyla belirtiriz” deniliyor.


Eğer bu başvuru kabul edilirse Binance, beş gün içerisinde sadece Binance.US’in müşteri fonlarına erişebildiği bir yapı kuracak ve otuz gün içerisinde tüm müşteri fonlarının sadece Binance.US’in erişebileceği cüzdanlara aktarılmasını sağlamakla yükümlü olacak. 


Binance.US, kısa süre önce attığı tweette “kullanıcı fonlarının güvende” olduğunu belirtmiş ve hukukçularının SEC’in ortaya koyduğu güvenlik kaygılarına cevaben bazı belgeler sunduklarını açıklamıştı. 


Daha Fazla Oku

    BinanceSECkriptoDüzenlemeler

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk