Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Web3 Oyun Platformu Immutable, Altyapısını Çeşitlendirmek Adına zkEVM Testnet’i Başlattı

ZK roll-up, geliştiricilerin uygulamaya özel yeni blok zincirleri oluşturmasını kolaylaştırmak için tasarlanan Polygon Supernets üzerine kuruldu.

15 Ağustos 2023 10:07

Güncellenme: 15 Ağustos 2023 11:24

Web3 oyun platformu Immutable, tek bir ağ altyapısına bağlılığı azaltmak amacıyla yeni layer-2 blok zinciri Immutable zkEVM’nin halka açık testlerine başladığını duyurdu.


zkEVM, Ethereum Sanal Makinesi ile uyumlu, gaz ücretlerini azaltmayı ve işlemleri artırmayı amaçlayan bir ölçeklendirme özelliğidir. Bu, Web3 oyunları geliştirmek isteyen geliştiricilerin mevcut akıllı sözleşmelerini Ethereum’dan Immutable’ın zkEVM testnet’ine herhangi bir aksaklık yaşanmadan geçirebilecekleri anlamına gelir.


Immutable’ın zkEVM’i, geliştiricilerin uygulamaya özgü yeni blok zincirleri oluşturmalarını kolaylaştırmak adına tasarlanan Polygon’un Supernet’leri ile inşa edilmiştir.

Ağ, L2Beat web sitesine göre yedinci en büyük layer-2 projesi StarkNet ile inşa edilen Immutable X’e ek olarak yayımlanacak.


Immutable’ın sözcüsü, CoinDesk’e gönderdiği e-postada “Amacımız tek bir altyapıya olan bağlılığı azaltmak ve oyun geliştiricilerine gerekli esnekliği sağlayabilmek” dedi.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    web3web3 gamingzkEVMImmutablePolygon

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk