Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

"Sıfır Bilgi Teknolojisinin Potansiyeli Oldukça Yüksek"

FS Insight’ın haberine göre, sıfır bilgi teknolojisinin gizlilik, ölçeklenebilirlik, güvenlik ve birlikte çalışabilirlik gibi birçok avantajı var.

8 Mart 2023 14:31

Güncellenme: 8 Mart 2023 15:35

FS Insight, salı günü yayımladığı haberde, sıfır bilgi teknolojisinin (zk-tech) gizlilik ve güvenliği sağlarken bilgileri doğrulamak için verimli çözümler sunma potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

Sıfır bilgi kanıtları, bir tarafın herhangi bir bilgiyi açıklamadan bilginin doğruluğunu diğerine kanıtlamasını sağlar.

“Ethereum’u kitlelere ölçeklendirmenin umut verici bir yolu” olarak betimlenen bu teknoloji, zincir üzerindeki binlerce işlemin bir arada çözümlenmesine izin veriyor. Şu anda sıfır bilgi teknolojisini başarıyla uygulayan protokoller arasında Polygon, Aztec ve ZK-Sync yer alıyor. Hızı artırmak ve ücretleri düşürmek için işlemleri ana blokzincir üzerinden ayrı olarak gerçekleştiren bu çözümler, Ethereum katman-2 protokolleridir.

FS Insight, sıfır bilgi teknolojisinin düzenleyicilerin hedefi haline gelebileceğini de ekliyor. Burada protokolün yasadışı işlemleri anonim olarak gerçekleştirme yeteneği önemli bir rol oynuyor. Düzenleyicilerin, sıfır bilgi teknolojisi kullanan Tornado Cash’i hedef alması da dikkat çekiyor.


Daha Fazla Oku

    sıfır bilgi teknolojisiZero-Knowledge Proofskatman 2EthereumFS Insight

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Hedge Fonu Nine Blocks, Dubai Dijital Varlık Lisansıyla Övünüyor

27 Kasım 2023 18:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk