Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Immutable ve Polygon Labs, Oyun Ekosistemini Genişletmek İçin Bir Arada

Bu stratejik ortaklık, oyun stüdyolarının ve geliştiricilerin Web3’e uyum süreçlerini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

21 Mart 2023 10:08

Güncellenme: 21 Mart 2023 12:38

Web3 oyun geliştirme platformu Immutable, Web3 oyunlarının gelişimini hızlandırmak adına blok zincir protokolü Polygon Labs ile stratejik bir ortaklık kuruyor.


Immutable, oyun stüdyolarının ve geliştiricilerin Web3'e dahil olma sürecini kolaylaştırmak için Polygon'un sıfır-bilgi teknolojisini kullanarak platform ürünlerini güçlendirecek. Yine açıklamaya göre bu iş birliği, işletmeler için "piyasaya çıkış süresini hızlandıran ve onlara son kullanıcılar için en büyük ve en likitlerden biri olacak bir ekosisteme erişim imkânı veren" bir seçenek oluşturmayı amaçlıyor.


Immutable başkanı ve kurucu ortağı Robbie Ferguson, “Şu anda yüzlerce oyun stüdyosuna ve milyonlarca oyuncuya hizmet veren bir numaralı Web3 oyun platformu ile Polygon’un sınıfının en iyisi zkEVM teknolojisini birleştirerek, Web3 ana akışını dünya çapında milyonlarca insana dijital mülkiyet imkânı sağlamaya hazır olan Ethereum-merkezli bir oyun ekosistemi inşa ediyoruz. Oyunculara hak sahipliği verilmeden milyarlarca dolarlık skin’ler satılıyor. Bunu değiştirerek oyuncuların kontrol ve hak sahibi olabildikleri bir ortam yaratıyoruz" dedi.


Şirketin esas token'ı Immutable X (IMX), yaklaşık yüzde 15 düşerek 24 saatin en alt seviyesi olan 1,29 dolara düştü. Web3 oyun stüdyosunun duyurusu öncesinde token, 1,51 dolardan işlem görüyordu.


Hem Immutable hem de Ethereum, gelişen Web3 oyun endüstrisini yeni araçlar ve mainstream ortaklıklarıyla genişletmeye odaklandı. Immutable Haziran ayında, Web3 oyunları için 500 milyon dolarlık bir girişim fonu başlatırken, Polygon Temmuz ayında Web3 oyunlarını geliştirmeye dayalı bir iş birimi kurdu.


Immutable ayrıca Ocak ayında Web3 oyuncularının oturum açma ve yönetim sürecini iyileştirmek adına hepsi-bir-arada bir pasaport sistemi başlatırken, oyun motoru Unity de geçen ay geliştirici araç kitindeki Immutable X desteğini genişletti.


Polygon; Nike, Reddit ve Starbucks’ın da aralarında bulunduğu etkileyici bir ortaklık listesi oluşturdu ve Final Fantasy video oyunlarının arkasındaki şirket olan Square Enix’le de değiştirilemez token (NFT) projesi geliştirmek amacıyla yakın zamanda bir ortaklık kurdu. Bu esnada Immutable, var olan platform üzerine inşa edilen 140'tan fazla yeni başlık üretmek için GameStop, DC Comics ve Marvel gibi şirketlerle ortaklık kurdu.


Daha Fazla Oku

    ImmutablePolygonweb3IMXEthereum

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk