Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Trump, NFT Koleksiyonunun 2. Serisini Çıkardı

Orijinal Trump NFT koleksiyonunun taban fiyatı bu ayın başlarında, dava haberlerinin ardından artış göstermişti, ancak 2. serinin yayımlanması ilk koleksiyonun fiyatını aşağıya çekti.

19 Nisan 2023 10:41

Güncellenme: 19 Nisan 2023 13:33

Hakkındaki son suçlamalara rağmen, Donald Trump’ın Web3 sevdası tüm hızıyla devam ediyor. Eski ABD Başkanı salı günü, Trump Dijital Ticaret Kartları NFT koleksiyonunun 2. serisini yayımladığını açıkladı.


Trump bu haberi kendi sosyal ağı Truth Social’dan duyurdu ve takipçilerine “büyük başarının” ardından, koleksiyonu şu anda koleksiyonerlerin erişimine açık olan ikinci bir mint’le genişlettiğini bildirdi.Token’lar, Polygon blok zincirinde mint’lenecek ve orijinal mint fiyatı olan 99 dolarda kalacak. Ancak sanat, nadirlik özellikleri ve faydaları ilk koleksiyondan farklı olacak. Başlangıçta, 2. seride 47 bin NFT bulunuyor. Bu sayı onun Beyaz Saray’a 47. Başkan olarak geri dönme isteğine bir atıf olabilir. İlk serideki NFT sayısı ise 45 bindi.


Trump Dijital Ticaret Kartı web sitesine göre, hiçbir 10’lu token aynı özelliklere sahip olmayacak. Çekilişten ziyade, 47 token satın alan her koleksiyoner Florida’daki Mar-a-Lago tatil yerinde Trump’la bir yemek yiyebilir. 100 token satın alanlar hem yemek hakkı hem de eşsiz bir Trump temalı sanat eseri kazanır.Yaklaşan koleksiyon haberi üzerine orijinal koleksiyonun ikincil piyasa OpenSea’deki taban fiyatı, değerinin neredeyse yarısını kaybetti ve yaklaşık 0,4 ETH’den (840 dolar) 0,2 ETH’ye (420 dolar) düştü.


Trump, saatler içerisinde biten ilk NFT koleksiyonunu Aralık ayında piyasaya sürmüştü. U.S. Office of Government Ethics’in son dosyasına göre Trump, bu koleksiyondan 500 bin dolar ila 1 milyon arasında bir meblağ kazandı.


Trump’ın tutuklanma haberinin ardından Nisan ayında, ilk koleksiyonun değeri ikincil piyasada hızla artmıştı.


Daha Fazla Oku

    web3Trumpnftkoleksiyon

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk