Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Eski Başkan Donald Trump NFT Koleksiyonu Çıkardı

Bir zamanlar kripto paraları eleştiren ABD eski Başkanı Donald Trump, 45.000 parçalık bir NFT koleksiyonu çıkardı.

16 Aralık 2022 10:57

Güncellenme: 16 Aralık 2022 11:55

ABD eski Başkanı Donald Trump, geçen yıl kurduğu sosyal medya platformu Truth Social’da 45.000 parçalık bir fantezi NFT koleksiyonu çıkardığını duyurdu.


Koleksiyonun bulunduğu siteye göre ‘Trump Digital Trading Cards’ koleksiyonu eski başkanın görsellerinden oluşuyor ve beyzbol kartlarının tasarımını andırıyor. Polygon blokzinciri üzerinde mint edilen token’ların fiyatı 99 dolar ve hem ether hem de itibari parayla satın alınabiliyor.


Öte yandan bir kerede 45 NFT satın alan kişilere Trump’la bir gala yemeği yeme garantisi sunuluyor. Yani bu yemek alıcılara 4.455 dolara mal oluyor. Öte yandan bir dijital kart satın alan herkes otomatik olarak bir çekilişe katılmış oluyor. Çekilişin vaat ettiği etkinlikler arasında Trum’la zoom üzerinden bir görüşme yapma, Miami’de bir akşam yemeği yeme ya da Mar-a-Lago’da bir kokteyle katılma bulunuyor.İnternet sitesinde verilen bilgiye göre dijital kartların eşsizlik seviyeleri de bulunuyor. Bazı kartlardan sadece bir tane, bazılarından 2,4,7 veya 10 kopya olabiliyor. Ancak bir Trump dijital kartından en fala 20 tane oluyor.


Trump, 2019 yılında kripto paraları desteklemediğini belirtmişti. Ancak bu yeni koleksiyon Trump’ın bakış açısının değiştiğini gösteriyor. Bu koleksiyonun tanımı için son derece heyecanlı olan Trump, platformda paylaştığı mesajda, “Kartlarınızı şimdi alın! Sadece 99 dolar. Bu kartlardan çok iyi yılbaşı hediyesi olur. Beklemeyin. Yakında hepsinin biteceğine inanıyorum” diye yazdı.


Sitede ayrıca Trump’ın tanıtıcı bir videosu da bulunuyor. Trump bu videoda, “Kartı satın alan herkesi muhteşem ödüller bekliyor. Bunlardan biri de benimle yemeğe çıkmak. Bunun ne kadar muhteşem bir ödül olduğunu bilemiyorum ama şu anda elimizde bu var” diyor.


Öte yandan Trump’ın bu projesini Twitter’da eleştirenler de oldu. Bazıları bu koleksiyonun ‘dolandırıcılık’ olduğunu belirtirken diğerleri şüpheli 2020 kampanyası için fon bağış toplama çabaları ve belirsiz harcama iddialarını hatırlattı.Bu koleksiyonun duyurusundan sonra Trump’ın sosyal medya şirketi ile birleşme sürecine giren satın alım şirketi Digital World Acquisition Corp’un hisseleri yüzde 7 değer kaybetti.


Bu, eski başkanın ilk NFT koleksiyonu. Eski first lady Melania Trump da bir yıl önce Cobalt Blue Eyes adlı bir NFT koleksiyonu çıkarmıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk