Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Trader’lar, Trump NFT’lerinden Sıkıldı

Eski ABD başkanının ikinci koleksiyonu ilki kadar başarılı olamadı. Bu sırada Sotheby’s de Three Arrows Capital’dan haczedilen etkileyici bir NFT koleksiyonunu satmayı planlıyor.

24 Nisan 2023 11:39

Güncellenme: 24 Nisan 2023 13:32

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Web3’e tuhaf girişini orijinalinden daha da absürt bir NFT koleksiyonuyla geliştirmeye çalıştı. Ancak görünen o ki trader’lar, Trump’ın dijital ticaret kartlarından ve ikincil piyasada düşüş gösteren her iki koleksiyonun hacminden sıkıldı.


Bu arada müzayede evi Sotheby’s (BID), iflas etmiş kripto koruma fonu Three Arrows Capital'in tasfiye memurları tarafından el konulan yüksek değerli bir NFT koleksiyonunu satmayı planlıyor ve varlık portföyünün 2021 yılında derlenmesinden bu yana nadir CryptoPunks ve Chromie Squiggles'ı ilk kez açık artırmaya sunuyor.


Trump NFT’leri: Eski başkanın çeşitli kıyafetler ve pozlarla yer aldığı tuhaf NFT’lerin ilk serisini kaçırdıysanız, Trump’ın dijital ticaret kartları ikinci serisiyle yeniden satışta. Her iki koleksiyon da çıktığı ilk gün tükenmesine rağmen ikincil satışlar bakımından ilk seri daha büyük bir başarı yakalamıştı. Bu yazı sırasında Trump’ın ikinci koleksiyonunun OpenSea’deki taban fiyatı, 0,041 ETH (yaklaşık 75 dolar) ve çıkış fiyatı olan 99 doların altında. Koleksiyonda bir NFT’ye verilen en iyi teklif ise 0,038 ETH (yaklaşık 70 dolar). Bu da alıcılar arasında algılanan değerinin düşüşünü gösteriyor.


Donald Trump, geçtiğimiz yıl Aralık ayında, yine geçen yıl kurduğu sosyal medya platformu Truth Social’da 45.000 parçalık ilk fantezi NFT koleksiyonunu çıkardığını duyurmuştu.


Koleksiyonun bulunduğu siteye göre ‘Trump Digital Trading Cards’ koleksiyonu eski başkanın görsellerinden oluşuyor ve beyzbol kartlarının tasarımını andırıyor. 


Öte yandan bir kerede 45 NFT satın alan kişilere Trump’la bir gala yemeği yeme garantisi sunuluyor. Öte yandan bir dijital kart satın alan herkes otomatik olarak bir çekilişe katılmış oluyor. Çekilişin vaat ettiği etkinlikler arasında Trum’la zoom üzerinden bir görüşme yapma, Miami’de bir akşam yemeği yeme ya da Mar-a-Lago’da bir kokteyle katılma bulunuyor.


Daha Fazla Oku

    Trumpnftweb3koleksiyon

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk