Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Shapella Risk İştahını Önleyemedi, 1 Milyon Ether Çekildi

Bazı trader'lar, düşüş eğilimli fiyat tahminlerinden dolayı Shapella güncellemesinden bu yana çektikleri ether’i yeniden stake ediyor.

17 Nisan 2023 12:28

Güncellenme: 17 Nisan 2023 14:02

Ether (ETH) çekimleri, fiyatlar 11 ayın en yüksek seviyesine ulaşmasına rağmen pazar gecesi 1 milyon token’ı aştı ve yeni Shapella yükseltmesi, Ethereum'un esas token’ı ether'in düşeceğine dair korkuları boşa çıkardı.


Beacon Chain izleyicisinden elde edilen verilere göre, token’lar her birkaç saniyede gerçekleşen yaklaşık 477.805 işlemle çekildi.


12 Nisan'da eş zamanlı yapılan iki büyük Ethereum ağ yükseltmesi olan Shanghai ve Capella'nın bir harmanı olan Shapella, artık yatırımcıların Ethereum blok zincirindeki ether’lerini istedikleri zaman çekmelerine olanak tanıyor. Önceden kullanıcılar stake ettikleri ether’i çekemezdi.


Bazı analistler daha önce, olayın ether fiyatları için düşüş eğilimli olabileceği düşüncesindeydi. Kripto piyasasından küçük bir grup, bunun bir "kabul ettirme” olayı olabileceğini söyledi ve JP Morgan gibileri de "sorunlu kuruluşlara" ait stake edilen ether bakiyelerinden satış öngördü. Bank of America ise, daha geniş Ethereum ağı için temel sorunların henüz bitmediğini ve Shapella'nın yükseliş hızını dengelediğini söyledi.


Ancak satışlar, kullanıcıların ABD doları ya da stabil coin’ler için aynısını likidite etmek yerine diğer piyasa fırsatlarını yakalamak için çektikleri ether’i yeniden stake etmesi veya aynısını borsalara göndermesiyle şu ana kadar donuk kaldı.


On-chain tool Lookonchain verileri, sadece üç cüzdandan 19 bini aşkın ether’in çekildiğini ve Ethereum’da hemen yeniden stake edildiğini gösteriyor. Ether sahipleri, muhtemelen özelliğin düzgün bir şekilde çalışıp çalışmadığını test etmek için böyle bir yola başvurdu.


Başka bir cüzdan grubu da çekim yaptı ve şu anki fiyatlarla 72 milyon dolardan fazla değere sahip 34 bini aşkın ether’i yeniden stake etti."0x08De" gibi bazı adresler, 50 binden fazla ether çekti ve kripto borsası Hubby'nin Ethereum staking tool’una 5 binden fazla ether yatırdı. Kalan 45 bin ether, spot cüzdanlara yatırıldı. Ancak verilerde, 0x08De'nin niyetinin varlıklarını satmak olup olmadığı hemen anlaşılmadı.


Ether, pazartesi günü Asya işlem saatlerinde 2 bin doların üzerinde seyrini koruyor.


Daha Fazla Oku

    EtherstakingShanghai hard fork

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk