Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kurumlar, Shanghai Yükseltmesi Hakkında Ne Düşünüyor?

Bugün yapılması planlanan yükseltme, doğrulayıcıların stake edilen ether’i geri çekmesine olanak tanıyacak.

12 Nisan 2023 14:25

Güncellenme: 12 Nisan 2023 14:41

Ethereum blok zincirinde bugün yapılması planlanan Shanghai Yükseltmesi’nin neden olabileceği olası satış baskısının miktarı konusunda analistler farklı görüşlere sahip durumda. Shapella olarak adlandırılan Shanghai Yükseltmesi, doğrulayıcıların, kilitli durumda bulunan stake edilmiş ether ve ödülleri geri almalarını sağlayacak.


JPMorgan (JPM), yükseltme saati yaklaşırken, bu hafta içinde bir milyonun üzerinde ether staking ödülü anlık olarak kullanıma sunulduğu için, ether’in yükseltme sebebiyle muhtemelen bir miktar satış baskısı göreceğini öne sürüyor.


Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistler, “Sorunlu varlıklara ait stake edilmiş ether bakiyelerinden ek satışlar da gelirse, satış baskısı önümüzdeki haftalarda daha büyük olabilir” görüşünü savundu.


JPMorgan, Ethereum'un gelecek birkaç hafta içinde bitcoin'den (BTC) düşük bir performans sergilemesini tahmin ettiğini de belirtti.


Bank of America (BAC), ise yükseltmenin ether satış baskısını direkt olarak artırmasını beklemezken, daha düşük likidite, döviz girişleri, türev faaliyetleri ile daha önce gerçekleştirilen yükseltmeyle bağlantılı olarak fiyat hareketinin neden olacağı etkinlik alanında yükselen bir dalgalanma tahmin ediyor.


Coinbase (COIN), yükseltmeden sonra gerçekeleşecek ether satışlarının nispeten sınırlı kalması gerektiğini düşünüyor. Bu kaynaktan gerçekleşecek doğrudan satış, toplam günlük ortalama ether ticaret hacminin sadece yüzde1-2'si seviyesinde olabilir. Coinbase, söz konusu aralığın alt sınırda kalmasının doğru olacağını öne sürüyor.


ETH’in Shanghai Çatalı’yla bağlantılı performansı, daha az teknik içerik bağımlısı olacak ve risklere odaklanacak. Analistler David Duong ve Brian Cubellis, “Piyasa, riskli varlıkların satıldığına tanıklık ettiği anda, yatırımcılar riskten kaçmak için ether ticaretine karar verebilirken kurumlar satın alma konusunda o derece agresif olmayabilirler” dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Saklama Şirketi Fireblocks, Coinbase International Exchange ile Ortaklık Kurdu

10 Haziran 2024 22:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk