Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

“Shanghai Yükseltmesi Ether’in Fiyatını Etkilemeyebilir”

Ether Capital CEO’su Brian Mosoff, yükseltmenin zamanla yeni bir yatırımcı grubunu çekebileceğini belirtti.

11 Nisan 2023 09:51

Güncellenme: 11 Nisan 2023 10:57

Teknoloji şirketi Ether Capital'in CEO'su Brian Mosoff, Ethereum'un yakında çıkacak olan Shanghai hard fork'unun büyük ihtimalle ether (ETH) fiyatını çok fazla etkilemeyeceğini ifade etti.


Mosoff pazartesi günü CoinDesk TV'nin "First Mover" programına, ağın 12 Nisan’da yapılması planlanan "Shapella" yükseltmesi ("Shanghai" ve "Capella"nın birleşimi) için “Şüphem, bunun fiyat yönünden önemsiz bir olay olacağı yönünde" dedi.


Kullanıcılar bu yükseltmeyle, Ethereum blok zincirinin mutabakat sistemine katılmak için ‘stake’ ettikleri ether’i çekebilecek. Ancak piyasanın asıl korkusu, ödüller karşılığında ağ güvenliğini artırmak için yatırılan ETH'nin kilidinin açılmak üzere olması, likiditeye rağbete ve ETH'in fiyatı üzerinde de baskıya yol açacak olması.


Ancak Mosoff, "önümüzdeki birkaç ay içerisinde" ticaretin, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük ikinci kripto parası için farklı görünebileceğini belirtti.


"Ya bireysel staker'ların ETH'lerini daha fazla staking'e kilitlediğini göreceksiniz ya da yine daha yapılandırılmış ürünlerin piyasaya ulaştığını göreceksiniz."


Shapella yükseltmesi, ağın proof-of-stake mutabakat sistemini tam kapasitede uygulamaya yönelik son geçiş olarak kabul ediliyor. Yükseltme, kullanıcılara stake ettikleri ETH'leri çekme fırsatı vermenin dışında, ücretleri düşürecek ve blok zincirde işlemleri gerçekleştirmek için daha fazla alan yaratacak.


Mosoff’a göre, yükseltme aynı zamanda yeni bir yatırımcı grubunu da çekebilir.


Mosoff son olarak, yeni yatırımcılara stake ettikleri ETH'den bir miktar kazanç sağlama olanağı tanıyarak, "geleneksel finansın alana daha fazla öz güvenle girmeye başladığını göreceksiniz" dedi.


Daha Fazla Oku

    Shanghai hard forkEtherstakekripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk