Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Nike, İlk Dijital Ayakkabı Koleksiyonunu .Swoosh’ta Yayınlıyor

Our Force 1 adlı sanal ayakkabının tasarımında, markanın ikonik Air Force 1 modelinden esinlenildi.

18 Nisan 2023 11:44

Güncellenme: 18 Nisan 2023 13:22

Global spor giyim markası Nike, yakın zamanda başlattığı .Swoosh platformunda ilk değiştirilemez token (NFT) ayakkabı koleksiyonunu yakında piyasaya sürüyor.


Our Force 1 (OF1) sanal ayakkabısının tasarımında, markanın ikonik Air Force 1 modelinden esinlenildi. 18 Nisan'dan itibaren Nike, .Swoosh kullanıcılarını seçmek için "poster" airdropping’ine başlayacak ve onlara 8 Mayıs'taki satışa erken erişim hakkı verecek. 10 Mayıs'ta tüm .Swoosh topluluğu, dijital ürünleri bu pazar yeri aracılığıyla satın alabilecek. 


Kullanıcılar, Ocak ayında dört Nike hayranının birlikte oluşturduğu bir tasarımın da aralarında bulunduğu, her biri farklı tasarımlara karşılık gelecek "Klasik Remix" ve "Yeni Dalga" adlı iki dijital kutu seçeneğine sahip olacak. Her bir kutunun fiyatı, Air Force 1 ayakkabısının ilk çıktığı yıla ithafen 19,82 dolar olarak belirlendi.


OF1 kutularının sahipleri, ileri bir tarihte bu kutuları açabilecek. Nike, her NFT’nin, sahiplerinin "kendilerini yeni yollarla ifade etmek" için kullanabilecekleri ikili bir 3D dosyayla geleceğini ve ileride "özel fiziksel ürünler ya da deneyimler" de dahil olmak üzere daha büyük faydalar getireceğini bildirdi.


Nike Sanal Stüdyolar genel müdürü Ron Faris bir basın açıklamasında, "Fiziksel ürünün sınırlarını kaldırırken hikayeler anlatmanın ve ilişkiler kurmanın yeni yollarını keşfediyoruz" dedi.


Nike, ilk olarak Kasım ayında .Swoosh platformunun beta sürümünü yayınladı. Nike bu beta sürümle birlikte platformun, Web3 eğitimi için bir kaynak olarak ve dijital koleksiyon öğeleri satın alıp bunların ticaretini yapmak için kullanılacağı izlenimini uyandırdı. Şirket, .Swoosh platformu üzerinden satın alınan ürünlerin video oyunlarında ve diğer üç boyutlu deneyimlerde giyilebileceğini de ekledi.


.Swoosh üyeleri aynı zamanda kendi koleksiyonlarını oluşturabilecek ve satışlardan telif ücreti kazanabilecek. Nike Ocak ayında, .SWOOSH topluluğu üyelerinin Instagram üzerinden kendi ayakkabı tasarım fikirlerini sergileyen bir çizim ortaya koymaları için 5.000 dolar ödüllü bir yarışma düzenledi.


Nike'ın duyurusu, global ayakkabı markası Adidas'ın, sahipleri için ALTS by Adidas ekosistemine ve etkileşimli hikayelere erişim imkânı sunan ALTS Dynamic NFT koleksiyonunun 1. Bölümünü yayınlamasından birkaç gün sonra geldi.


Daha Fazla Oku

    web3Nikenft

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Analistler Ralliye Yeni Katılan Bitcoin Boğalarının Geç Kaldıklarını Söylüyor

1 Mart 2024 13:45

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk