Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Adidas, ALTS Dynamic NFT Koleksiyonunun 1. Bölümünü Yayınladı

Adidas’ın Into the Metaverse NFT’leri sahipleri, token’larını yakarak yeni dynamic NFT ekosistemine katılabilir.

13 Nisan 2023 10:59

Güncellenme: 13 Nisan 2023 13:09

Küresel bir sneaker ve yaşam stili markası Adidas, Into The Metaverse NFT ekosistemini yayınladığı ALTS by Adidas koleksiyonuyla genişletti.


Adidas, Into The Metaverse koleksiyonunu ilk olarak Aralık 2021'de yayınladı ve NFT sahiplerine "2022 yılı boyunca işbirlikçi ürünlere ve sanal dünya deneyimlerine özel erişim" vaadi verdi. NFT influencer’ı gmoney, PUNKS Comic ve Bored Ape Yacht Club ortaklığı olan ilk Web3 keşfi, sahiplerin projenin bir sonraki aşamasından yeni bir ERC-1155 token’ı almak ve fiziksel giyim ürünleri almak için NFT'lerini yakmalarına izin verdi.


Into The Metaverse koleksiyonunun ilk iki aşamasındaki NFT sahipleri, şu anda NFT'lerini yakarak yalnızca gaz ücreti karşılığında Ethereum tabanlı ALTS by Adidas koleksiyonundan yeni bir NFT alabilir. Adidas'ın Web3 yolculuğunun yeni aşaması, farklı ender özelliklerine ve etkileşimli konulara karşılık gelen sekiz farklı "ALT[er] ego" ile dinamik bir NFT'yi kapsıyor.Yeni koleksiyon, sahiplere ALTS by Adidas ekosisteminde bir pay, karakterlerine bazı ticari fikri mülkiyet (IP) hakları, özel sanal kıyafetlere erişim, yalnızca sahiplere özgü topluluk toplantılarına katılım, token girişli Discord kanalları ve benzeri çeşitli faydalar sağlayacak.


Bu yazı yazıldığı esnada, Into the Metaverse koleksiyonunun taban fiyatı 0,75 ETH (yaklaşık 1.438 dolar) ve piyasaya çıkışından bu yana da 48.783 ETH (yaklaşık 93,5 milyon dolar) işlem hacmi elde etti. ALTS by Adidas koleksiyonunun taban fiyatı ise 0,78 ETH (yaklaşık 1.496 dolar) ve şu ana kadar 388 ETH (yaklaşık 744 bin dolar) işlem hacmi elde etti.


Adidas, dijital kıyafet koleksiyonları ve mevcut profil resmi (PFP) NFT'leri için sanal bir stil tool’uyla sportif stilini Web3'e taşımayı sürdürüyor. Şirket ayrıca, spor temalı Blue Pass, Raws x Adidas adlı bir sanat koleksiyonu ve Web3 genişlemesi hakkında şirkete danışmanlık yapmak için seçilen 15 üyeye bir konsey rozeti de dahil pek çok NFT koleksiyonu piyasaya sürdü.


Adidas daha önce lüks İtalyan markası Prada ile Polygon tabanlı bir NFT koleksiyonu üzerine iş birliği yapmıştı ve son zamanlarda marka, platformun Metaverse Moda Haftası’nda Decentraland'da yeni stillerini görücüye çıkardı. Bir Dune Analytics panosuna göre Adidas, NFT alanındaki en iyi markalardan biri olmaya devam ediyor.


Daha Fazla Oku

    Adidasweb3nftkoleksiyon

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD TÜFE Verileri Beklenenden %0,3 Daha Düşük Geldi, Bitcoin 64 Bin Dolara Yükseldi

15 Mayıs 2024 17:50

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk