Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Nike, Web3 için Yeni Bir Platform Kuruyor

Web3 yatırımlarına devam eden Nike, kullanıcıların kendi dijital koleksiyonlarını oluşturabileceği ‘.SWOOSH’ adlı bir platform kurdu.

15 Kasım 2022 11:15

Güncellenme: 15 Kasım 2022 13:01

Spor giyim markası Nike, Web3 dünyasına yönelik adımlarını arttırıyor. Şirket, dijital giyim üzerine bir komünite oluşturmak üzere ‘.SWOOSH’ adlı bir platform oluşturdu.


Şirketten yapılan açıklamada .SWOOSH’un hem Web3 eğitimi için bir kaynak hem de sanal spor ayakkabı veya formalar gibi dijital koleksiyonların alınıp satılabileceği bir platform olarak kullanılabileceğini belirtti. Bu parçalar video oyunlarda veya diğer üç boyutlu deneyimlerde de kullanılabilecek.


Bunun yanında kullanıcılar .SWOOSH platformu üzerinde kendi koleksiyonlarını oluşturabilecek. Böylece bu koleksiyonlardaki parçalardan telif geliri elde edebilecekler.  


Nike Sanal Stüdyoları Genel Müdürü Ron Faris, “Web3 meraklıları için geleceğin pazaryerini oluşturuyoruz. Bu platformda Nike ve .SWOOSH komünitesi birlikte yaratacak, paylaşacak ve kazanacaklar” dedi.


Nike, son birkaç yıldır Web3 stratejisini geliştirmeye devam ediyor. Şirket, 2019 yılında Cryptokicks adlı Web3 spor ayakkabılarının patentini almış, 2020’de bu ayakkabıları RFID lab ile birlikte test etmişti. Ayrıca yakın zamanda NFT’ler çıkarmak için dijital moda girişimi RTFKT Studios’u satın aldı. Nisan ayında ise RTFKT x Nike Dunk Genesis CryptoKicks adlı metaverse spor ayakkabılarını çıkardı.


.SWOOSH platformunun şu an beta sürümü bulunuyor. Kasım sonuna doğru üye alımına başlanacak ve 2023’te ilk koleksiyonlar yayınlanmaya başlayacak.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD Mart Ayında 303 Bin İş Ekleyerek 200 Bin Beklentisini Aştı

5 Nisan 2024 18:16

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk