Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

İstanbul'daki Blok Zinciri, Web3 ve Kripto Etkinlikleri 2023

İçeriğin tüm ekosistem için yararlı olması dileğiyle, haydi başlayalım!

16 Eylül 2023 15:54

Güncellenme: 16 Eylül 2023 18:03

Türkiye, bu yıl dünyanın önemli şehirlerinde yaşayan kripto ve Web3 severlerin katılacağı küresel etkinliklerde binlerce kişiyi ağırlayacak. Önde gelen kripto şirketlerinin bu etkinliklerde konuşmacı, sponsor ya da partner olarak yer alacağını da vurgulamak isterim. 


Bu sene bitmeden gerçekleşecek olan küresel ve yerel etkinlikleri sizler için derlemeye çalıştım. 


Cosmoverse

Cosmoverse; Cosmos ekosistemi, birlikte çalışabilirlik ve daha fazlasına odaklanan en büyük konferanstır. Cosmos topluluğu her yıl yeni bir şehre seyahat eder: 2021'de Lizbon, 2022'de Medellin, şimdi de İstanbul.


Cosmoverse, Cosmos dahil birçok ekosistemden etkili düşünce liderlerini bir araya getiriyor. Konferans, zihin açan açılış konuşmaları ve panel tartışmaları aracılığıyla toplumu en son gelişmeler, uygulamalar ve vizyoner fikirler hakkında eğitmeyi ve bilgilendirmeyi amaçlıyor.


Öne Çıkan Konuşmacılar: 

Ethan Buchman, CEO, Informal Systems, 

Charles d’Haussy, CEO, dYdX Foundation 

Sima Baktas, Founder, GlobalB Law


Tarih: 2-4 Ekim

Yer: Swissôtel The Bosphorus


Devconnect

Devconnect, Ethereum'un en önemli geliştiricilerini, araştırmacılarını ve topluluğunu bir araya getirmeyi amaçlıyor. Devconnect etkinliklerinde Ethereum'daki trend konular hakkında derin tartışmalar yapabilir ve halihazırda çözmeye çalıştığınız sorunlar üzerinde iş birlikleri yapabilirsiniz. Devconnect Cowork, ağ oluşturabileceğiniz ve Ethereum'da çalışan insanlarla tanışabileceğiniz bir yerdir. 


Tarih: 13-19 Kasım 2023

Yer: İstanbul Kongre Merkezi


İstanbullish

30 Eylül'de Feriye Sarayı'nda Türkiye'nin ilk Hedera temalı etkinliği düzenlenecek. Etkinlikte Hedera, Ernst & Young, TÜBİTAK ve diğer önemli kurumlardan üst düzey temsilciler konuşma yapacak. Blok zinciri ve kripto düzenlemeleri gibi konuların ele alınacağı etkinliğin, İstanbul'un blok zinciri teknolojisindeki önemli konumunun anlaşılması için oldukça değerli olduğunu söyleyebiliriz.


Öne Çıkan Konuşmacılar: 

Max Lurya - Moderator /Host,

Ian Utile - Chief of Staff at HEDERA

Hilal Baktaş - Co-Founder of CryptoFemale

Michael Cito -  Co-founder Cosmoverse & CryptoCito

Dr. Aytunç Yıldızlı - Avalanche Foundation


Tarih: 30 Eylül

Yer: Beşiktaş-Feriye


EMERGE 

EMERGE, gelişmekte olan pazarlardaki start-up’lara ve yeteneklere teknoloji alanındaki küresel yatırım, iş ve kariyer fırsatları sunan bir platformdur. Birçok konferans düzenleyen ve eğitim kampları organize eden şirket, yakında bir eğitim teknolojisi platformu başlatmayı planlıyor. 2018 yılında Belarus'ta kurulan EMERGE, o tarihten bu yana Doğu Avrupa ve Orta Asya'nın en önde gelen start-up konferanslarından biri haline geliyor. 


EMERGE, Orta ve Doğu Avrupa, Orta Asya ve MENA bölgesindeki teknoloji meraklıları, kurucular, topluluk liderleri, büyük şirketler ve yatırımcılar için bir buluşma noktasıdır. Konuşmacıları arasında teknoloji sektöründen deneyimli profesyoneller bulunmakta ve Microsoft, Facebook, Nike, WhatsApp, WeTransfer, Wargaming, Tilda Publishing gibi büyük firmalardan temsilciler yer almaktadır. 


İlginizi çekebilir: Özel Röportaj: İstanbul Blockchain Week'in Kurucusu Erhan Korhaliller


Konuşmacılar, küresel teknoloji hareketleri hakkındaki deneyimlerini ve görüşlerini paylaşırlar. EMERGE, Silikon Vadisi'nden farklı bölgelere açılan start-up’larla teknoloji ve yeteneklerin yeni yüzünü tanıtmayı hedeflemektedir. 


Öne Çıkan Konuşmacılar: 

Fonz Morris - Lead Product Designer, Global Conversion & Monetization, Netflix

Daron Yondem - Azure Application Innovation Tech Lead Microsoft

Lale Can Gözübüyük - Regional Director, Country Manager, Turkey Plug & Play Tech Center


Tarih: 2-3 Ekim


FutureGo Summit

Dijital dönüşüm dönemi başlamak üzere. Liderlerin iz bırakmak ve geride kalmamak için en yeni teknolojilere hızla adapte olması ve çevrimiçi alandaki değişikliklere ayak uydurması gerekiyor. FutureGO Teknoloji Zirvesi de bu konuda rehberlik etmek için öne çıkıyor. İki gün sürecek olan bu etkinlikte sektör liderleri; yapay zeka, yeni Web3 iş akışları, dijital moda, üretken sanat, bir pazarlama aracı olarak meta veri tabanı ve fiziksel deneyimler gibi konuları ele alacak ve teknoloji dünyasındaki en yeni fırsatları, zorlukları ve sorunları masaya yatıracak. Program; iş süreçlerini, yönetimi, kurum kültürünü ve müşteri deneyimlerini nasıl etkileyeceğini anlamaya yardımcı olan içeriklerle dolu olacak.


Öne Çıkan Konuşmacılar: 

Kristina Lucrezia - Editor-in-Chief, Cointelegraph

John Biggs Author - TechCrunch

Stewart Rogers - Editor-at-Large, Dataconomy

Yer: Ataşehir Atatürk, Ataşehir Blv.


Tarih: 6-7 Ekim 


Synopsis Istanbul

Synopsis, çok çeşitli blok zinciri, Web3, meta veri tabanı, GameFi, NFT ve kriptografiyle ilgili diğer konuları inceleyen büyük ölçekli bir uluslararası zirve ve kripto endüstrisi toplantısıdır. Hem sektör profesyonellerine hem de kripto ve blok zinciri teknolojisiyle yeni tanışanlara uygundur.


Öne Çıkan Konuşmacılar: 

Evan Auyang - Group President at Animoca Brands

Carl Runefelt - Founder of CryptoJobs, Forbes 30U30

Massimo Morrini - Chief Economist at Algorand Foundation


Tarih: 2-3 Kasım

Yer: Yenibosna Merkez, Pullman Istanbul Hotel & Convention Center 


Binance Blockchain Week

Divan Kuruçeşme'de 8-9 Kasım'da düzenlenecek olan Binance Blockchain Week 2023, Boğaziçi'nin etkileyici manzarasında blok zinciri ve Web3'ün geleceği hakkında önemli tartışmalara ev sahipliği yapacak. İki ana sahnede Web3'ün geleceğini şekillendirecek 100’den fazla etkili isim bir araya gelecek. Bu etkinlik, geçen yıl Paris ve Dubai'de gerçekleşen büyük başarının ardından düzenleniyor. 


İlginizi çekebilir: Web3’ün Önde Gelen İsimleri Binance Blockchain Week ile İstanbul'da Buluşuyor!


Dünyanın dört bir yanından 2,000'den fazla katılımcının beklendiği konferansta, katılımcılar en son sektör yenilikleri ve trendleri hakkında bilgi sahibi olacak. Binance'in kurucu ortağı Yi He, etkinliğin ana amacının blok zinciri ve Web3 endüstrisini birlikte büyütmek olduğunu vurguluyor. İlgilenenler, Binance Live üzerinden etkinliği çevrimiçi olarak da takip edebilecek. Binance Blockchain Week 2023, teknoloji meraklıları için kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.


Tarih: 8-9 Kasım

Yer: Divan Kuruçeşme Kuruçeşme, Beşiktaş


Staking Summit

Staking Zirvesi, lider PoS protokolleri, doğrulayıcılar, yatırımcılar ve staking uzmanlarından en etkili isimlerin katılması beklenen iki günlük olağandışı bir konferans.


Öne Çıkan Konuşmacılar: 

Justin Sun - Founder, Tron  

Anton Bukov - Co-Founder, 1inch 

Martin Köppelmann - Co-founder and CEO, Gnosis 

Doruk İşmen - Turkey Country Lead, dYdX Foundation


Tarih: 10-11 Kasım

Yer: Wyndham Grand Levent


ETHGlobal Istanbul

ETHGlobal Istanbul, dünyanın dört bir yanından Ethereum için geleceği şekillendirmek isteyen geliştiricilere kapılarını açıyor. Ethereum'a duyduğu ilgiyle bilinen yerel topluluğun yanı sıra farklı bölgelerden gelen uluslararası katılımcıları da ağırlamayı hedefleyen etkinlikte yaklaşık 1500 topluluk üyesinin yer alması bekleniyor.


İstanbul'un benzersiz coğrafi konumu, etkinlik için mükemmel ve kültürel olarak zengin bir atmosfer sunuyor. Özellikle Devconnect 2023'ün hemen ardından gerçekleşecek olan bu hafta sonu etkinliği, katılımcılarına unutulmaz anlar vaat ediyor.


Etkinlik, katılımcılarına ICC (Istanbul Kongre Merkezi)’de 500,000 ABD dolarından fazla ödül kazanma fırsatı sunuyor. Aynı zamanda yenilikçi projelerin yalnızca 36 saat içerisinde hayata geçirildiği mükemmel bir zemin hazırlıyor. Bu etkinlik, Ethereum hakkında daha önce pek bir şey duymamış olanlar için bile blok zinciri teknolojisi ve kripto para dünyasına dair heyecan verici bir giriş fırsatı olabilir.


Tarih: 17-19 Kasım

Yer: ICC - İstanbul Kongre Merkezi


Türkiye’nin küresel ve yerel Web3 / kripto etkinlikleri artarak devam edecek gibi görünüyor. Etkinlikleri buradan takip edebilirsiniz.


Daha Fazla Oku

    kriptoblockchainEtkinlikİstanbulweb3

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aybars Dorman

Aybars Dorman, pazarlama, iş geliştirme ve topluluk yönetimi ile marka büyütme alanlarında kariyerine başlamıştır. Yazılım mühendisliği geçmişi olan Dorman, şirketlere blockchain, web3, iş geliştirme ve büyüme stratejileri ile pazarlama konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. Ayrıca, BAU Blockchain kulübünü kurarak blockchain ve web3 sektörlerine adım atmıştır. BlockchainIST merkezi'nde araştırma asistanı olarak çalışırken Ethereum projesinin Türkiye elçiliği görevini yürütmüştür. Aynı dönemde, Habitat Derneği'nin başlattığı Blockchain eğitim projeleri konusunda öncü olan ilk Blockchain Okulu projesinde öğretim asistanı olarak görev almıştır. Uzmancoin'de araştırmacı-yazar ve içerik üreticisi olarak çalışmıştır. Yine bu dönemde NFT Library adında bir NFT medya topluluğu ve Türkiye'nin ilk NFT podcast programı olan Non-Fungible-Me'i kurma fırsatını elde etmiştir. Kariyeri boyunca 250'den fazla etkinlikte blockchain teknolojileri, kripto, NFT, yenilenebilir kripto ekonomisi ve web3 konularında konuşmacı, mentor ve jüri üyesi olarak yer almıştır. BiLira projesinde pazarlama ve topluluk yöneticisi olarak çalışmış ve Uzmancoin'in "Deşifre.", BiLira'da "BiAnlatsana" ve Layka DAO'da "Crypto Agenda Review" programlarını yürütmüştür. Güncel olarak, kripto dünyasına ilişkin çeşitli hizmetler sunan, varlık ve kripto fon yönetimi hizmetleriyle de ön plana çıkan Metavest projesinde topluluk ve iş geliştirme yöneticisi olarak çalışmaktadır. Ayrıca Metavest tarafından başlatılan "Metainvest" adlı podcast programını yönetmektedir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk