Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Google Cloud, Yeni Anlaşmayla Polygon’un Büyümesine Yardım Edecek

Teknoloji devi, Polygon protokollerinin “stratejik bulut sağlayıcısı” olacak.

28 Nisan 2023 10:50

Güncellenme: 28 Nisan 2023 14:22

Google Cloud, geliştiricilerin Ethereum temelli layer 2 blok zincirinde kendi Web3 ürünlerini ve merkeziyetsiz uygulamalarını (dapps) yaratmalarını, piyasaya sürmelerini ve geliştirmelerini kolaylaştırmak için Polygon Labs ile birlikte çalışıyor.


Şirketin Texas’ın Austin kentinde yapılan Consensus 2023’te yaptığı açıklamaya göre; yeni ortaklık kapsamında Google Cloud, tam gözetimli node hosting hizmeti olan Blockchain Node Engine’i Polygon ekosistemine getirecek. Böylece geliştiricilerin, node’ların dağıtıldığı yerde tam kontrol sağlarken protokolü geliştirmeye odaklanmalarına yardımcı olacak. 


Polygon’un başkanı Ryan Wyatt, aynı açıklamada şunları da dile getirdi: “Google Cloud ile yaptığımız bu anlaşmayla, oyunlardaki, tedarik zinciri yönetimindeki ve DeFi’daki kullanımları kolaylaştırarak yapılan işlemleri artırmayı amaçlıyoruz.” “Bu, pek çok işletmenin de Polygon aracılığıyla blok zincir teknolojisini benimsemesinin önünü açacaktır.”


Web2’nin güç merkezi Google, son yıllarda projeler üretmeleri için daha fazla teknik uzmanlığını geliştiricilere sunarak Web3 dünyasında faal olarak ilerlemeye çalışıyor. Şirket, yakın zamanda projelerini daha hızlı ve güvenilir bir şekilde ölçeklendirmeleri için Web3 sektöründeki yeni girişim ve projelere destek vermek amacıyla “Google for Startups Cloud Program”ı piyasaya sürmüştü. Ayrıca Celo, bu ayın başlarında Celo’daki Web3 geliştiricilerine ve kurucularına çalışma atölyeleri ve bulut bilişim hizmetleri sunmak için Google Cloud ile bir araya geldiklerini duyurmuştu.


Teknoloji devi ayrıca; Polygon ile olan ortaklıklarının, sıfır bilgi yenilik stratejisinin geliştirilmesi konusunda protokole yardım edeceğini ve bunun da potansiyel olarak işlemleri daha ucuz ve hızlı hale getireceğini söyledi. Açıklamada şu sözlere de yer verildi: “Polygon’un zkEVM’inin sıfır-bilgi ispatının Google Cloud’da çalışmasına yönelik ilk testler, mevcut setup’a kıyasla işlemlerin önemli ölçüde daha ucuz ve hızlı gerçekleşmesiyle sonuçlandı.” Polygon, sıfır-bilgi Ethereum Sanal Makinesi’nin beta sürümünü geçtiğimiz ay yayımlamıştı.


Google Cloud Asya Pasifik’in müşteri mühendisliğinden ve Web3’ün pazara girişinden sorumlu genel müdürü Mitesh Agarwal açıklamaya şunları da ekledi: “Google Cloud, mühendislik çabalarımızı veri uygunluğunu iyileştirme ve sıfır bilgi ispatları gibi ölçeklendirme protokollerinin dayanıklılığını ve performansını güçlendirme gibi alanlara yönlendirerek sektörün kaçış hızına ulaşmasına yardımcı oluyor.”


Daha Fazla Oku

    google cloudPolygonzkEVM

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk