Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Google Cloud’dan Web3 Geliştiricilerine Destek

Teşvik, yeni Web3 geliştiricileri için teknik ve maddi desteği de beraberinde getirecek.

26 Nisan 2023 11:13

Güncellenme: 26 Nisan 2023 11:45

Google Cloud, topluluk için başlangıç desteği programını genişleterek Web3 mimarlarının projelerini hızlandırmalarına yardımcı olmayı planlıyor.


Salı günü yapılan bir basın açıklamasına göre, yeni geliştirilen projelere destek sunan “Google for Startups Cloud Program” girişimi, Web3 sektöründeki geliştiricilere projelerini daha hızlı ve güvenli bir şekilde ölçeklendirmelerine yardımcı olacak. Pre-seed’den A serisine kadarki uygun projeler, 2 yıl boyunca 200 bin dolar Google kredisi ve diğer teknik destekleri de içeren programa katılabilecek. 


Web2’nin güç merkezi Google, son yıllarda geliştiricilerin onun teknolojik uzmanlığıyla yeni projeler üretmesine yardımcı olarak Web3 dünyasında daha ileri gitmeye çalışıyor. Bu ayın başlarında Celo Vakfı, Celo’daki Web3 kurucularına ve geliştiricilere atölyeler ve bulut bilişim hizmetleri sunmak adına Google Cloud ile birlikte çalıştıklarını açıklamıştı.


Kripto borsası Binance’le yakından bağlantılı bir blok zincir BNB Chain de geçtiğimiz yıl yeni Web3 ve blok zincir girişimlerinin büyümesini desteklemek adına Google Cloud ile birlikte çalıştıklarını duyurmuştu.


Google Cloud’ Web3 mühendisliği başkanı CoinDesk’e bir e-posta aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Google Cloud’un birkaç yıldır Web3 şirketleriyle yakından çalıştığını” söyledi. “Web3 ekosisteminin büyümesini desteklemekte kararlıyız ve Google for Startups Programı’nın Web3 topluluğuna genişlemesi, blok zinciri geliştiricilerine ihtiyaç duydukları tool’ları sağlama hedefimizi güçlendiriyor.”


Basın açıklamasına göre, programın diğer faydaları arasında Google Cloud’un Web3 ürünlerine erken erişim ve en yeni bulut destekli teknolojilerde çalışma imkânları da yer alıyor.


Program, projelere Polygon Ventures’ın ekosistem fonundan toplam 3 milyon dolara kadar yatırımlar da dahil olmak üzere çeşitli ortaklardan sermayelere erişim olanağı sunacak. Uygun projeler ayrıca Google Cloud’un vakıf ortaklarının her birinden de 1 milyon bağış alabilecek: Aptos, Celo, Flow, HBAR Vakfı, the Near ve Solana Vakıfları.


Tromans aynı açıklamada şunları da dile getirdi: “Google for Startups Cloud Program’ının Web3 için genişletilmesi, girişimlere kendilerini yavaşlatan teknik borçlar yaratmadan başarılı olmalarını sağlayacak kaynaklar ve topluluğun yanı sıra tam gözetimli ve sunucusuz platformumuz üzerinde ilerleme imkânı sunmak anlamına geliyor."


Hamle, Google Cloud’un en büyük rakibi Amazon Web Hizmetleri’nin (AWS) Web3 sektöründeki Pazar payını artırmaya yönelik çabalarına hız vermesinin ardından geldi. Ocak ayında, layer 1 blok zinciri Ava Labs, Web3’ün benimsenmesine hız kazandırmak adına AWS ile ortaklık kurduğunu açıklamıştı. Bir ay sonrasında da AWS, bulut hizmetleri için Web3 çalışanları işe alacağını duyurmuştu.


Daha Fazla Oku

    web3google cloudstartupsAmazon

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
KuCoin Ventures, TON Ekosistemine 20 Bin Dolarlık Hibe Sağlayacak

1 Aralık 2023 17:41

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk