Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Visa, Solana ve USDC ile Güçlerini Birleştiriyor

Şirket, doğrudan Solana ağını kullanan ilk büyük ödeme kurumlarından biri oluyor.

6 Eylül 2023 11:42

Güncellenme: 6 Eylül 2023 12:54

Visa (V), sınır ötesi ödeme işlemlerinin hızını artırmak adına kripto ekosisteminde daha da derine dalıyor.


San Francisco merkezli firma, stabilcoin ödeme desteğini Circle’ın stabilcoin’i USDC ile yüksek hızlı performans için tasarlanan Solana (SOL) blok zincirine taşıdı.


Açıklamaya göre Visa, Solana ağını ödemeler için kullanan ilk büyük finansal kurumlar arasında yer alıyor.


CoinDesk Piyasa Endeksi (CMI) düşerken SOL, haberlerin ardından yaklaşık yüzde 2,5 arttı.


Bu kadarla kalmıyor

Visa, küresel olarak işletmeler için banka ve kredi kartı ödemelerini işleyen Worldpay ve Nuvei ile pilot programlar başlattı. Artık müşteriler, fiat para birimleri almak yerine USDC stabilcoin ödemesini seçebilecek.Ödeme şirketi, USDC’yi ilk olarak 2021 yılında hazine operasyonları için denemeye başladı. Daha sonra ise kripto borsası Crypto.com’da Visa kartlarla yapılan sınır ötesi ödemelerde Ethereum blok zincirini kullanarak farklı bir pilot program yürüttü.


Visa’nın kripto başkanı Cuy Sheffield, şu açıklamalarda bulundu: “USDC gibi stabilcoin’lerden, Solana ve Ethereum gibi küresel blok zinciri ağlarından yararlanarak sınır ötesi ödemelerin hızını artırmaya yardımcı oluyoruz. Böylece müşterilerimizin Visa’nın hazinesinden kolayca para gönderebilmeleri veya alabilmeleri için modern bir seçenek sunmuş oluyoruz.”


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    VisaSolanaUSDCkriptosınır ötesi ödemeler

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk