Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Visa ve Fold, Ortaklıklarını Yeni Bölgelere Taşıyor

Visa ve Fold'un planları, mevcut yerel finansal hizmet şirketlerinin Fold altyapısını kullanarak kendi bitcoin ödüllerini çıkarmalarına olanak tanımayı kapsıyor.

31 Mart 2023 10:50

Güncellenme: 31 Mart 2023 14:25

Bitcoin (BTC) ödül uygulaması Fold ve Visa (V), süregelen ortaklıklarını genişletti. Fold perşembe günü; ABD ödeme devi Visa’nın bundan sonra, Kuzey Amerika, Avrupa, Latin Amerika ve Karayipler'deki Fold'a ait ön ödemeli kredi kartları için özel ağ ortağı hizmeti vereceğini açıkladı.


Bitcoin dostu alışveriş uygulaması Fold, tıpkı bir kredi kartından bekleyeceğiniz ödül seviyeleri gibi, geleneksel ödül puanları yerine bitcoin (BTC) ödülleri sunan bir banka kartı çıkarmak için 2020 yılında Visa ile iş birliği yapmıştı. Böylece Fold, Coinbase’in (COIN) de aralarında bulunduğu bazı şirketlere bitcoin ödülleri sunan Visa kartları sağlamaya başladı.


Fold’un CEO'su Will Reeves, bu banka kartının çıkarılmasından bu yana kullanıcıların 30 milyon doları aşkın bitcoin’le ödüllendirildiğini, ancak genişletilmiş ortaklığın "ABD dışında bitcoin onramp’lerine olan talebin büyümesiyle" gerçekleştiğini belirtti. Yeni düzenleme dahilinde Fold ve Visa yeni bölgelere girecek. Planlar, mevcut yerel finansal hizmet şirketlerinin Fold altyapısını kullanarak kendi bitcoin ödüllerini çıkarmalarına olanak tanımayı kapsıyor.


Kripto bankacılık krizine ve FTX borsası gibi kuruluşların çökmesine rağmen Visa, aksini öneren raporun ardından yakın zamanda kripto sektörüne yatırım yapma kararlılıklarının devam ettiğini açıkladı. Visa kripto başkanı Cuy Sheffield "Dijital paraların, finansal hizmetlerin ve para hareketliliğinin geleceğinde bir rolü olduğuna inanıyoruz" dedi.


Daha Fazla Oku

    FoldVisaBitcoinCoinbase

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin, Ekimden Bu Yana En Yüksek Tek Günlük Kazancı Kaydetti

29 Şubat 2024 10:32

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk