Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Visa’nın Kripto Stratejisi, Piyasada Yaşananlara Rağmen Olumsuz Etkilenmiyor

Ödeme aracı şirketi Visa, kripto şirketleri ile ortaklıklarının bozulduğunu ifade eden Reuters haberini yalanladı.

1 Mart 2023 11:58

Güncellenme: 1 Mart 2023 14:35

Visa, salı günü yaptığı açıklamada sektörde yaşanan olumsuzluklara rağmen kripto piyasasına yatırım yapma ve teknolojiyi destekleme konusunda kararlı olduğunu bildirdi.

Haber platformu Reuters, bir zamanlar oldukça popüler olan kripto borsası FTX’in çöküşünden bu yana Visa’nın yeni ortaklıklar açısından kendisini geri çektiğini yazmıştı.

Visa’nın sözcüsü ise CoinDesk’e durumun hiç de öyle olmadığını açıkladı.

Sözcü, “Yaşanan olumsuzluklar bizim kripto stratejimizi değiştirmiyor. Ekosistemde yer alan platformları ve teknolojileri birbirine bağlayan bir köprü olmaya çalışıyoruz. Yatırım yapmaya devam ediyoruz ve edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Visa’nın kripto departman başkanı Cuy Sheffield ise salı günü paylaştığı bir tweet’te şirketin kripto ortaklıklarından geri çekildiğine dair haberlerin asılsız olduğunu ve bu ortaklıkların devam ettiğini yineledi.

Sheffield, “Kripto ekosistemindeki belirsizliğe rağmen fiat sabitli dijital para birimlerinin ödemelerde önemli bir rol oynamaya devam edeceğine olan inancımız değişmedi” dedi.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Visa, müşterilere daha fazla ödeme seçeneği sunmak amacıyla kripto ödeme uygulamaları olan Asia-Pacific (APAC) ve Wirex ile uzun vadeli anlaşmalar imzaladı.

Kripto ekosisteminden geri adım attığı bildirilen diğer bir şirket ise Mastercard oldu. Ancak Mastercard’ın sözcüsü, şirketin kripto ödeme çözümlerini piyasaya sunmak için ortaklarla çalışmaya devam ettiğini bildirdi.

Sözcü, “Blokzincir teknolojisinin kullanıcılar ve işletmeler için daha verimli sistemler oluşturmak amacıyla nasıl uygulanabileceğine odaklanıyoruz.” ifadelerini kullandı.


Daha Fazla Oku

    Visamastercardreuters

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Helene Braun

Helene, CoinDesk'te ABD piyasa muhabiridir. Çalışma alanları, ABD ekonomisi, Fed ve bitcoin'i kapsar. New York Üniversitesi işletme ve ekonomi raporlama programından yeni mezun oldu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk