Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Sam Bankman-Fried Haberi CoinDesk’e Ödül Kazandırdı

Bir zamanlar endüstrinin dev ismi olan FTX, CoinDesk yazarı Ian Allison’ın yazdığı haberden dokuz gün sonra iflas başvurusunda bulunmuştu.

29 Eylül 2023 17:15

Güncellenme: 29 Eylül 2023 17:34

CoinDesk muhabirleri, Sam Bankman-Fried’ın kripto para imparatorluğunun temeline inip endüstri devinin hızlı ve ilginç çöküşünü anbean aktararak finans ve iş yaşamı gazeteciliğinin prestijli Gerald Loeb Ödülü’nü kazandı.


Ian Allison, Tracy Wang, Nick Baker, Cheyenne Ligon, Sam Reynolds, Sam Kessler, Nikhilesh De ve Reilly Decker'ın uzman muhabirlik kategorisindeki galibiyeti, New York’ta düzenlenen etkinlikle kutlandı.


Borsa aracısı E.F. Hutton & Co.’nun kurucu ortağı ve yazar Gerald M. Loeb’in adını taşıyan ödüller, 1957’den bu yana “yatırımcıları ve halkı bilgilendirerek koruyan iş ve finans hakkındaki haberleri teşvik etmek ve desteklemek amacıyla” veriliyor.


Toplamda üç ödül

Allison’ın 2 Kasım 2022’de yayımladığı haber, Bankman-Fried’a ait Alameda Research’ün temelinin sağlamlığını ve yine milyardere ait kripto borsası FTX’in güvenilirliğini sorguluyor. Loebs tarafından onurlandırılan diğer CoinDesk haberleri de Bankman-Fried’ın yakın çevresinde yer alan olağandışı yaşamları ortaya çıkarıyor.


Bankman-Fried’ın şirketleri ise Allison’ın ilk haberinden yalnızca dokuz gün sonra iflas mahkemesine taşınıyor. SBF, imparatorluğun çöküşünün ardından kısa bir süre sonra tutuklandı, önümüzdeki hafta yargılanacak.


Allison’ın ilk haberi çöküş katalizörü olarak gösterildi. The New York Times, The Wall Street Journal, Bloomberg, The Financial Times, New York Magazine ve CNN olmak üzere yüzlerce yüksek profilli platform, haberlerinde olaylar zincirini başlatan CoinDesk’i referans gösterdi.


CoinDesk’in yazı işleri müdürü Kevin Reynolds, ekibin başarısıyla alakalı “Öğrendiğimde havalara uçtum. Alçakgönüllü olmaya çalışıyorum ama son derece gururluyum ve bu olağanüstü muhabir ve editör grubumuzun ödülleri sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum. Ekibin gazetecilikteki ustalığı ve olanları takip etme kararlılığı daha önce gördüğüm hiçbir platforma benzemiyor” dedi.


Aynı zamanda Allison’ın haberi Alameda’nın bilançosunu detaylandırıyordu. Haberde yer alan bu ifşa, Alameda’nın FTX tarafından dağıtılan FTT token tarafından ne kadar zarara uğradığını gösteriyordu. Token, Alameda’nın 14,6 milyar dolar değerindeki varlıkların neredeyse yarısını oluşturuyordu.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    coindeskFTXGazetecilik

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
BNB Chain, opBNB Yol Haritasını Paylaştı

29 Kasım 2023 23:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk