Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Sam Bankman-Fried’ın Bilgisayarı Artık Yeni Bir Bataryaya Sahip

Salı günü yayımlanan dosyada FTX kurucusunun erişim bilgileri detaylandırıldı.

7 Eylül 2023 10:10

Güncellenme: 7 Eylül 2023 10:18

Bir zamanlar dünyanın en güçlü kripto yöneticilerinden biri olan Sam Bankman-Fried, şimdilerde bilgisayarına erişmek için bile savaş veriyor.


Savcılar, Bankman-Fried’ın gözaltında tutulurken bulunduğu koşullar hakkında bir rapor hazırladı. ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), salı günü yayımlanan raporda, FTX borsasının kurucusunun yalnızca bir dizüstü bilgisayara ve sürekli olarak takip edilen üç hard diske erişimi olduğunu bildirdi. 


Kurucunun avukatları, SBF’nin savunması üzerinde çalışmak adına hapisten çıkmasına "ihtiyaç duyduklarını" söyledi. Davayla ilgilenen Yargıç Lewis Kaplan'a, zayıf internet erişimi ve pil ömrünün gelecek ay yapılacak ceza davası öncesinde zanlıyı sınırladığını belirttiler.


Pil ömrü ve internet hızı yükseltildi

Yargıç da geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen sanal duruşma sonrası taraflara bu konuda bir rapor hazırlamalarını emretti. Salı günü paylaşılan raporlarda ise savcılar, Bankman-Fried’ın hafta içi günde 11 saat, hafta sonları ve tatillerde günde 7,5 saat bilgisayar erişimi olduğunu bildirdi. Bunun yanı sıra SBF’nin savunma görüşmelerini içeren hard disklere de erişimi bulunuyor.


Raporda savunma avukatlarının dikkat çektiği konulara da değiniliyor. Belirtilene göre, SBF’ye “yaklaşık 8 saat pil ömrüne sahip” yeni bir batarya sağlanıyor ve internet hızı saniyede 7,5 mbps ila 34 mbps olacak şekilde ayarlanıyor.


Bankman-Fried, tanıklarla uğraştığı yönünde karar verilmesinin ardından Yargıç Kaplan’ın emriyle ağustos ortasından beri hapiste tutuluyor. Savunma ekibi ise kefalet iptaline yönelik temyiz başvurusunda bulunuyor ve bu durumun SBF’nin savunması üzerinde çalışma hakkına müdahale ettiğini savunuyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    Sam Bankman-FriedSBFFTXdava

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk