Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Ripple, Fortress Trust’ı Satın Almaktan Vazgeçti

Garlinghouse, “Onları desteklemeye devam edeceğiz, gelecekte birlikte çalışmayı da istiyoruz” dedi.

29 Eylül 2023 09:47

Güncellenme: 29 Eylül 2023 10:42

Ripple, Nevada merkezli lisanslı tröst şirketi Fortress Trust’ı tamamen satın almaktan vazgeçtiğini açıkladı.


Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, Twitter paylaşımında “Birkaç hafta önce Fortress Trust’ı satın almak adına bir niyet mektubu imzaladık. Ancak daha sonra yatırımcı olarak kalmanın daha iyi olacağına karar verdik” dedi.8 Eylül’de duyurulan satın alma planında verilen fiyatın Ripple’ın custody şirketi Metaco’yu satın almak için ödediği 250 milyon dolardan daha az olduğu biliniyordu.


Fortress Trust saldırısı

Fortress Trust duyurudan bir gün önce müşteri varlıklarının çalındığını açıklamıştı, sonra ise bu varlıkların toplamda 15 milyon dolar değerinde olduğu ortaya çıktı. Şirket saldırının üçüncü bir taraf dolayısıyla gerçekleştiğini doğruladı ve bunun bir kimlik avı saldırısı olduğunu öne sürdü. CoinDesk’in araştırmaları sonucunda, mevzubahis üçüncü tarafın Fortress müşterilerinin fonlarına ulaşmaları için portal geliştiren Retool olduğu ortaya çıktı. Ripple satın alım görüşmelerinin saldırıdan önce başladığını ancak saldırının görüşmeleri hızlandırdığını bildirmişti.


Ripple’ın CEO’su açıklamalarına şöyle devam etti: “Fortress ekibi inanılmaz derecede yetenekli ve müşteri sorunlarını çözmeye yönelik ürünler geliştirmeye devam ediyor. Durumlar başlangıçta planladığımızdan farklı gelişse de onları desteklemeye devam edeceğiz, gelecekte birlikte çalışmayı da istiyoruz.”Daha Fazla Oku

    RippleXRPfortress trust

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Zekâ Ağlarında Gizlilik Labirenti: Gözetim Toplumu Çerçevesinde AI ve Blockchain İlişkisi

3 Aralık 2023 15:00

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk