Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Porsche, NFT’de Sert Fren Yaptı

Porsche, gelen olumsuz geribildirimlerin ardından Pazartesi çıkardığı NFT koleksiyonunda mintlemeyi durdurdu.

25 Ocak 2023 09:35

Güncellenme: 25 Ocak 2023 10:32

Porsche, topluluğundan gelen olumsuz geri bildirimler üzerine ilk NFT koleksiyonu için Pazartesi günü başlattığı mintleme işlemlerini durdurdu.


Twitter’dan yapılan duyuruda, “Özel bir topluluğa en iyi deneyimi yaşatabilme yolunda ilerleyebilmek için mintlemeyi durduruyoruz” denildi ve daha detaylı bilgilerin paylaşılacağı eklendi.


Mintleme işlemleri başladığında ikonik 911 modelin dijital replikalarından oluşan koleksiyondaki her bir NFT parçasının fiyatı 0,911 ether’di (1.490 dolar). İlerleyen saatlerde Twitter’da koleksiyona yönelik eleştiriler giderek arttı. Koleksiyoncular ve NFT geliştiricileri, şirketin NFT piyasalarının genel durumunu dikkate almadan Web3 stratejisi oluşturduklarını belirttiler. Bazı Twitter kullanıcıları da mint fiyatının yüksekliğini eleştirdiler.Haberin yayınlandığı an itibaryla 7500 adet NFT’den sadece 1818 tanesi mintlenmişti. Proje, OpenSea gibi ikincil pazaryerlerinde daha kötü sonuçlar verdi ve NFT’ler piyasaya sürüldüğü fiyattan daha düşük fiyatlara satıldı.


Dün akşamüstü itibarıyla mintlemenin hâlâ açık olduğunu gören topluluk buna daha da çok tepki gösterdi.Porche CoinDesk’e konu hakkında yorum yapmak istemedi.


Daha Fazla Oku

    nftPorschemint

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Varlık Borsalarının Kuruluş ve Uyum Süreçlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

21 Şubat 2024 16:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk