Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Marathon Digital, Silvergate ile Kredi Tahsis Anlaşmasını Sonlandırıyor

Bitcoin madencisi, borcunun 50 milyon dolarını kapattı ve teminat olarak tutulan yaklaşık 75 milyon dolarlık bitcoin’i serbest bıraktı.

9 Mart 2023 15:12

Güncellenme: 9 Mart 2023 15:56

Önde gelen bitcoin madencilerinden biri olan Marathon Digital (MARA), Silvergate Bank ile yaptığı kredi tahsis anlaşmasını sonlandıracağını açıkladı. Geçtiğimiz çarşamba günü faaliyetlerini durduracağını ve varlıklarını tasfiye edeceğini açıklamıştı.

Marathon’un CFO’su Hugh Gallagher’ın yaptığı açıklamalara göre, alınan vadeli kredinin ön ödemesi tamamlandı ve borcun 50 milyon dolarlık kısmı kapatıldı. Ayrıca, teminat olarak tutulan bitcoin’ler madenciye iade edildi ve şirketin bitcoin varlıkları 3,312 arttı.

Böylece şirket, borçlarının bir kısmını ödeyerek ve teminatını geri alarak bilançosunu güçlendirme yolunda önemli adımlar atmış oldu. Ocak ayında, daha önce Silvergate’ten alınan 30 milyon dolarlık kredi tamamen ödenmiş, teminat olarak taahhüt edilen 3,615 BTC serbest bırakılmıştı.

Şirket, ocak ayında 1,500 BTC, şubat ayında ise 650 BTC satışı gerçekleştirdi. Bu satışlar sayesinde işletmenin giderlerinin ödendiği açıklanmıştı. İşlemler sonrasında Marathon’un hisseleri bitcoin’in düşüşüne paralel olarak yaklaşık yüzde 1’lik düşüş yaşadı.


Daha Fazla Oku

    marathon digitalSilvergatebtcBitcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk