Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Yatırım Firması Deus X Capital Başlatıldı

Yatırım ve işletme şirketi, operasyonlarına 1 milyar dolar değerinde varlıkla başlıyor.

2 Ekim 2023 15:00

Güncellenme: 2 Ekim 2023 15:24

CEO Tim Grant, aile ofisi tarafından desteklenen yatırım şirketi Deus X Capital’ın lansmanını duyurdu.


Şirket dijital varlık, blok zinciri, fintech ve kurumsal sermaye piyasaları gibi sektörlerde özel sermaye, risk sermayesi ve fon tahsis fırsatlarına deploy edilecek mevcut yatırımlarla 1 milyar dolar elde etti.


Daha önce Mike Novogratz’a ait Galaxy Digital’ın (GLXY) EMEA başkanı olarak görev yapan Grant, SIX Digital Exchange’in CEO’luğunu üstlenmiş, geleneksel finans (TradFi) devi UBS’te de çalışmıştı.


Şirketin baş yatırım sorumlusu ise Stuart Connolly oldu.


CEO’dan açıklamalar

Mevcut finansal sistemin pahalı ve hantal olup çoğunluk yerine azınlığı hedef aldığını belirten Grant, “En yenilikçi dijital varlık, fintech ve sermaye piyasası işletmelerine yatırım yaparak inovasyonu birlikte inşa etmeye kararlıyız” dedi.


Firmanın şimdiye kadar yaptığı yatırımlar arasında kripto finansal hizmetler firması Galaxy ve varlık yöneticisi Hilbert Group gibi şirketler yer alıyor. Ayrıca şirketin bir dizi hedge fonunda tahsisi bulunuyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    deus xyatırımkriptoGalaxy Digitalsermaye

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Shorooq Partners’dan Türk pazarına İlk Yatırım: Roamless 5 Milyon Dolar Yatırım Aldı

13 Haziran 2024 14:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk