Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Tarayıcı Opera Katman 1 Blok Zinciri MultiversX ile Entegre Oldu

Kullanıcılar MultiversX ile kendi token’ı, NFT’ler ve merkeziyetsiz uygulamalar üzerinden etkileşime geçebilecekler. Bunların hepsi Opera arayüzünde yer alacak.

19 Mayıs 2023 13:39

Güncellenme: 19 Mayıs 2023 14:08

Metaverse odaklı blok zinciri MultiversX (önceki adıyla Elrond) kripto tarayıcı Opera ile işbirliğine giderek büyüyen ekosistemine yeni destekler sağlamayı hedefliyor. 


Opera kullanıcılar merkeziyetsiz interneti tarayıcının arayüzüne entegre olan MultiversX üzerinden deneyimleme şansı bulacaklar. Kullanıcılar ağın kendi token’ı EGLD veya ESDT kullanabilecekleri gibi MultiversX temelli NFT’ler ve bu ağ üzerinde geliştirilen merkeziyetsiz uygulamalar üzerinden de etkileşim gerçekleştirebilecekler. 


MultiversX’in CEO’su Beniamin Mincu CoinDesk’e verdiği bilgilerde bu ağın Opera’ya entegre olmasının kullanıcılara Web3 ekosistemine erişim açısından bir fırsat sağlayacağını belirtti.


Mincu, “MultiversX, Opera tarayıcıya entegre olarak kullanıcılara kolay erişilebilir ve tanıdık gelen bir fırsat sunuyor ve Web3 potansiyeline destek oluyor. Bu, Web3’e ve blok zinciri varlıklarına yönelik basitleştirilmiş, giriş engelleri düşük bir erişim şansı sağlayan bir hamle. Böylelikle kullanıcılar karmaşık sistemlere ihtiyaç duymadan yeni dijital ekonomiye dahil olabilirler” diyor. 


MultiversX Opera’nın hem masaüstü tarayıcısına hem de Android üzerindeki yapısına dahil olarak MultiversX temelli sitelere erişim sağlayacak.


MultiversX, Web3’ü daha kolay erişilebilir ve sistemlerin birlikte çalıştığı bir yapıya kavuşturmayı amaçlıyor. Platform, Şubat ayında Web3 süper uygulaması xPortal’ı duyurmuştu. Bu uygulama kullanıcıların merkeziyetsiz uygulamalara ve metaverselere tek bir noktadan eirşimini vaat eden bir platform. Şirket, kısa süre önce popüler WeChat uygulamasının yaratıcısı olan Çinli şirket Tencent ile de işbirliğine giderek şirketin Web3 stratejisinin geliştirilmesine destek sağlamaya başlamıştı. 


Daha Fazla Oku

    defiweb3kripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: VanEck'in Bitcoin ETF Hacimleri Yükselişte

21 Şubat 2024 18:27

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk