Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Tencent, Web3 Stratejisini Geliştirmek İçin MultiversX'le Ortaklık Kurdu

Çinli teknoloji şirketi, Web3 ve metaverse'de yeni ürünler geliştirmek için MultiversX’in ağ altyapısını kullanacak.

17 Şubat 2023 13:45

Güncellenme: 17 Şubat 2023 14:31

MultiversX, Web3 ürünleri geliştirmesine yardımcı olacak Tencent Cloud'la ortaklık kurduğunu açıkladı. Tencent Cloud, Çinli dev teknoloji şirketinin mesajlaşma uygulaması WeChat'in de bulunduğu portföyde yer alan bulut bilişim şirketi.


Daha önce Elrond olarak bilinen MultiversX, metaverse girişimlerine odaklanmak amacıyla yakın zamanda isim değişikliğine gitmişti. Daha önce oyun ve görsel-işitsel teknoloji gibi alanlarda faaliyet gösteren Tencent, ağı, blok zincir tabanlı bir ürün paketini piyasaya sürmek için kullanacak.


MultiversX CEO'su Beniamin Mincu, "Bulut bilişim, blok zincirlerden yapay zekaya kadar birçok alanda, inovasyon için büyük bir gereklilik ve kolaylık sağlayıcı. İki şirket arasında ödemeler, Web3 merkezleri, altyapı, staking hizmetleri ve metaverse'le ilgili kurulan bu yeni stratejik ortaklıkta heyecan verici rotalar keşfetmek için Tencent Cloud'la güçlerimizi birleştirmekten heyecan duyuyoruz." dedi.


Popüler mesajlaşma uygulaması WeChat'in destekçisi Tencent, Mayıs 2020'de blok zincir teknolojilerine 70 milyon dolar yatırım yaptı; Ocak 2022'de WeChat cüzdanına Dijital Yuan desteği sağladı.


Tencent Cloud International'da Avrupa'dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Leo Li, ortaklıkla ilgili düzenlenen basın açıklamasında, "Küresel Web3 topluluğunun, sanal ve gerçek dünyalar arasında daha derin bağlantılar kurmak için kritik teknolojilere erişmesini desteklemeyi amaçladıklarını" vurguladı.


Tencent, stratejisini uygularken düzenleyici zorluklarla da karşılaştı. Ağustos ayında şirket, düzenleyici soruşturma nedeniyle Huanhe değiştirilemez token (NFT) pazar yerinde işlemleri durdurmuştu.


Daha Fazla Oku

    MultiversXtencent cloudwe chat

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
KuCoin Ventures, TON Ekosistemine 20 Bin Dolarlık Hibe Sağlayacak

1 Aralık 2023 17:41

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk