Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Kripto Piyasaları 1 Trilyon Doları Gördü

Kripto piyasalarının değeri hafta sonunda 1 trilyon dolar seviyesine geri döndü.

16 Ocak 2023 13:48

Güncellenme: 16 Ocak 2023 14:27

Kripto piyasaları, hafta sonunda dip seviyesini görme işaretlerine ve rekor sayıda kısa tasfiyelere rağmen 1 trilyon dolarlık piyasa değerini geri kazandı.


Coinalyze verilerine göre Cuma gününden beri yaklaşık 500 milyon dolar tutarında kısa pozisyon (fiyatların düşmesini bekleyen yatırımcıların kullandığı bir strateji) likidite edildi. Bu miktar, Ekim 2022’den beri en yüksek seviyesinde.


CoinGlass verilerine göre Kripto borsası OKX, Cuma günü 256 milyon dolar değerinde kısa kayıplar yaşarken bu rakam Binance için 125 milyon dolar ve Huobi için 42 milyon dolar oldu.Aptos’un APT token’ları ise 10 milyon doların üzerinde tasfiye gördü.


CoinGecko verilerine göre öne çıkan kripto paralar geçen hafta ortalamada yüzde 20 değer kazandı. Bitcoin, yüzde 22’nin üzerinde değer kazanarak 21.000 doların üzerine çıktı. Ether, neredeyse 1600 dolara yaklaştı. Aralık ayının son haftasında 9 dolar olan Solana ise yaklaşık yüzde 70 değer kazanarak 24 dolara geldi.


Cardano ve Solana’daki güçlü işlem trafiği ADA ve SOL token’larındaki yükselişe katkı yapmış olabilir. Ether’e yaklaşmakta olan Shanghai güncellemesi, Polygon’un Matic’inin yüzde 22’lik çıkışına ise ağ güncellemesi için kullanılan bir terim olan planlanan ‘hard fork’ katkı yapmış olabilir. 


Daha Fazla Oku

    BitcoinEthereumpiyasalar

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk